Milletvekili Balta, Rize-Artvin Havaalanı ile ilgili olarak bir açıklama yapılarak konuya açıklık getirdi.

Akparti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta Rize-Artvin Havaalanı ile ilgili olarak bir açıklama yapılarak burada çalışacak personelin Rize ve Artvin kontenjanının aynı sayıda olduğunu yapılan açıklamanın Rize için yapıldığını, yakında Artvin içinde personel alımının açıklanacağını açıkladı

Milletvekili Balta, Rize-Artvin Havaalanı ile ilgili olarak bir açıklama yapılarak konuya açıklık getirdi.

Hayati Akbaş

ANKARA-Artvin Milletvekili Sayın Av. Erkan Balta Rize-Artvin Havalimanı personel alım süreci ile ilgili basında ve sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili açıklamada bulundu;

Balta “Rize-Artvin Havalimanı bölgemizin çehresini değiştirecek ulaşım, turizm ve sanayinin gelişmesine katkı sağlayacak önemli ve stratejik bir yatırımdır. Bu nedenle bu esere sahip çıkmalı ve değerini bilmeliyiz.

Rize-Artvin havalimanı yıllardır özlem duyulan ve Artvin ilimizin tüm Türkiye ile en kısa ve en güvenli ulaşımına imkân tanıyan bir proje olarak planlanmış ancak ilimizde yapılacak uygun yer bulunmadığı için sahilde yapılmasına karar verilmiştir. Ancak sahil ilçelerimizin Gürcistan sınırına çok yakın olması nedeni ve hava sahası ihlali söz konusu olduğundan önce Rize’nin Fındıklı ilçesinde yapılması düşünülmüş belirlenen yerde derinliğin fazla olması sebebiyle uygun olmadığı için başka bir yer arayışına gidilmiştir. Bu kapsamda Pazar ilçesinin Hamidiye beldesinde fizibilite yapılmış yeryüzü şekilleri uygun olmadığı için şu anki yeri uygun görülmüştür. Kısaca yapım aşamasına kadar çok iyi düşünülerek planlanan Rize-Artvin Havalimanı hem Rize’nin hem de Artvin’in ihtiyacına cevap vermek için inşa edilmiştir. Dolayısı ile her iki ilin ortak havalimanıdır. Durum böyle iken burada çalıştırılacak personel dağılımı da ortak ve eşit olmalıdır.

Bu gerçekle hareketle her iki ilin kontenjanı eşit olarak belirlenmiştir. Adil olarak alım yapılacaktır. Yapılan ilk ilan Rize ili için olup Artvin kontenjanı için çalışmalar devam etmektedir. Artvinli hemşerilerimizin bu konuda her hangi bir tereddüdü olmamalıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER