HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE ATANDI

Hopa Yavuz Selim Ortaokulunda sekiz yıl okul müdürlüğün de görev yapan Osman Gürsel Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atandı.

HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE ATANDI

Levent Yazıcı

HOPA-Halk Eğitimi Merkezleri ülkemizdeki her yaş, eğitim, gelir, sosyal statü ve kültür düzeyindeki vatandaşlara, onların ilgi, istek, yetenek ve beklentilerine yönelik mesleki, sosyal, toplumsal, ekonomik, sportif ve kültürel alanlarda ücretsiz kurslar düzenleyen yaygın eğitim kurumlarıdır. Hopa’da da uzun yıllardır faaliyetlerde bulunan Hopa Halk Eğitimi Merkezi Birçok kurs açarak eğitim vermeye devam etmektedir. Bu amaçla Daha önce Hopa Yavuz Selim Ortaokulunda sekiz yıl okul müdürlüğün de görev yapan Osman GÜRSEL Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne atandı.

Atamasının ardından hemen faaliyetlere başlayan Müdür Osman Gürsel, Yeni sezonda Usta öğretici olma koşullarına sahip Usta öğreticiler ile toplantı yaptı. Toplantıda, yeni eğitim öğretim yılı başlarken, yıl içerisinde yapılacak olan faaliyetlerin planlaması, yeni sezonda açılabilecek kurslarda dikkat edilecek hususlar ve kurumu daha ileriye götürmek için alınacak yöntemler ve önlemler konusuna dikkat çekildi. Yeni öğretim yılının verimli olması için, idare ve çalışanlar olarak ortak bir amaç doğrultusunda ellerinden gelenin daha iyisini yapmak için çaba göstermelerinin gerekliliği anlatıldı.

Ayrıca kamunun haklarını korumaya, devletin mallarını amacı doğrultusunda kullanılmaya, gözetmeye ve kurumun amaçlarının gerçekleştirme kararlılığından bahsedildi. Kursiyerlerin haklarını korumaya yönelik tüm tedbirleri alacakları konusunda da bilgilendirme yapıldı. Usta Öğreticiden, Öğretmene kadar tüm çalışanlara adil davranılacağı konusunda açıklamalar yapıldı.

Yeni Müdür Osman Gürsel; “Hâlihazırdaki yönetici personeller ile daha önceden de beraber çalıştık. Bu yüzden çok fazla zaman kaybetmeden, Kurumumuzun faaliyetlerine hızlıca başladık. İlk olarak Halk eğitim binasının iyileştirilmesi için fizibilite çalışması yapıyoruz. Kaliteli, modern ve sağlıklı ortama sahip yeni derslikler ilave etmenin yollarını arıyoruz. Nitelikli kursların açılarak, daha sistematik bir şekilde Hopa halkına hizmet vermeye çalışacağız. Yeni Döneme Usta Öğreticilerimiz, Öğretmenlerimiz ve tüm Halk Eğitim personelimiz ile hazırız. Nitelikli Yeni kurslarımız olacak. İsteyen her vatandaş bu kurslarımıza katılabilir. Halkımızı kayıt yaptırmaya Halk Eğitim Merkezine bekliyoruz. “ dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER