GENEL MÜDÜR ALİM ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Uluslararası Öğrenciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde ÇAYKUR Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde okuyan Uluslararası Öğrencilerinden oluşan bir gurubu ağırladı.

GENEL MÜDÜR ALİM ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nebi Gümüş başkanlığındaki öğrenci gurubunu ağırlayan ÇAYKUR Genel Müdürü ve Başkanı Yusuf Ziya Alim, öğrencilere Türk Çayı ve ÇAYKUR hakkında bilgiler verdi. Genel MüdürALİM, " “Üniversitemizin çay ihtisas üniversitesi olması hasebiyle çay konusunda birlikte hareket etmekteyiz. Kurumumuzun en büyük özelliği kaliteli doğal çay üretmek. Dünyada üzerine kar yağan nadide çay üreten bölgelerinden birisi burası. Üretmiş olduğumuz bu sağlıklı doğal çayı tüm dünyada çay severlere ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda sizlerde burada kaldığınız süre içerisinde ve evlerinize döndüğünüzde bizim fahri elçilerimiz olacaksınız. Hepinize şimdiden teşekkür ediyor üniversitemize, ilimize ve ÇAYKUR’a hoş geldiniz.” dedi.
Genel Müdür Alim'e şahsi ve öğrencileri adına teşekkür eden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nebi Gümüş “ÇAYKUR Rize’mizin göz bebeği Rize’nin ekonomik ve sosyal alan başta olmak üzere her şeyidir. Biz de üniversite olarak çay alanında ihtisaslaşma iddiasında olan ve bu konuda görevlendirilmiş bir üniversiteyiz. ÇAYKUR’LA yakın çalışıyoruz. ÇAYKUR’un her konuda bize desteği var. Öğrencilerimizi burada ağırlamış oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.
Öğrencilerin ziyaretine, Genel Müdür Yardımcıları ve bir kısım Daire Başkanlarıda hazır bulundular.
Haber: Bayram Ali Kavalcı
Fotoğraflar: Mehmet Kaptan Erbaş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER