Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Baba Ocağı Rize’de

Bir dizi ziyaret ve toplu açılış törenine katılmak üzere havayolu ile ilimizi şereflendiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rize- Artvin Havalimanı'nda Valimiz İhsan Selim Baydaş ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Baba Ocağı Rize’de

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, karşılamaya gelen protokol üyeleriyle tokalaşarak Güneysu’ya geçmek üzere helikoptere bindi.

Karşılama töreninde; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Milletvekilleri Muhammed Avcı ve Harun Mertoğlu, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nusret Bayraktar, Ç. Rizespor Kulüp Başkanı İbrahim Turgut ve diğer protokol üyeleri de hazır bulundu.Helikopterle Güneysu İlçesine geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, burada ilçe merkezinde kendisini karşılayan hemşehrilerine seslendi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Ana baba ocağındaki değerli kardeşlerim uzun bir aradan sonra sizlerle bir arada olmanın şu anda mutluluğu içerisindeyim. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sizleri tebrik ediyorum. ‘Rabbim gayretinizi arttırsın’ diyorum. Memleketim Rize'deyiz. Tabii yapacağımız çok şeyler var. Yapmakta olduğumuz çok şeyler var ve hep beraber el ele vereceğiz. Eğitimden sağlığa, adalete inşallah ulaşıma bütün bunlarla birlikte Türkiye’yi çok daha farklı bir yere taşıyacağız” diye konuştu.

“Yarın toplu açılışları gerçekleştirmek için buradayız” diyen Erdoğan, “Hem toplu açılışları gerçekleştireceğiz hem de Rize’deki kentsel dönüşümü yerinde göreyim istedim. Ayder’deki dönüşümü yerinde göreyim istedim. Bütün bunları inşallah yerinde görerek adımlarımızı atacağız. Yarın inşallah Rize merkezde kentsel dönüşüm onları yerinde görelim istiyorum. Daha sonra inşallah Ayder’i yerinde bir görelim istiyorum. Bunlarla birlikte eksiklerimizi nasıl gideririz inşallah bunların da planlamasını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize ziyareti kapsamında yarın saat 14.00'te Rize kent merkezinde belediye blokları ve doktorlar sitesi olarak bilinen alanda uygulanan kentsel dönüşümle içerisindeki 404 ofis ve 215 dükkanla Rize'nin yeni ticaret merkezi olacak olan alanda düzenlenecek toplu açılış programına katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat: 17.00’de ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı'nın Genel Kuruluna katılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER