Bundan sonrasını ayı düşünsün

Rizeli vatandaş ayı saldırılarından bıktı. Neler yapabilirim diye düşünürken aklına gelen tedbiri hemen uygulamaya koyuldu.

Bundan sonrasını ayı düşünsün

Çamlıhemşin ilçesine bağlı 1880 rakımlı Elevit Köyü, yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Köy olmasına rağmen yayla ismi olarak da kullanılan Elevit doğallığı yanında renga renk çiçeklerle donandığı bir mekân.

Bu bölgede yetişen balların organik olduğunu ve çok ilgi gördüğünü söyleyen Elevit Köyü Muhtarı Naci Aydın,” ayılarla başım belada” dedi.

Aydın, “Ne yaptımsa çare bulamadım. En son demirden kafes yaparak çözüm buldum. Her biri 10 bin tl ye mal olan 4 adet kafes yaptırıyorum. Her kafeste 2 petek bulunduracağım. Birisini büyük yaptırıp 4 petek almasını sağlayacağım. Bu tedbirle de ballarımı korumaya çalışacağım” diye konuştu.

Kışın Elevit’te evleri talan edip bal sezonunda da peteklere saldıran ayılardan muzdarip olan Aydın, yetkililere birçok kez müracaat ettiğini bazı tedbirler alındığını ama yeterli olmadığını söyledi ve son olarak da “bundan sonra ayılar düşünsün” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2023, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER