Bakan Pazar'da Havalimanı İnşaatını İnceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi programa katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Rize’ye geldi.

Bakan Pazar'da Havalimanı İnşaatını İnceledi

CEVAHİR TOPALOĞLU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi programa katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Rize’de ilk olarak Rize Valiliğini ziyaret etti.

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette Valilik Şeref Defterini imzalayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize Valisi Kemal Çeber’den il genelinde ulaştırma ve altyapı ile ilgili yürütülmekte olan projeler hakkında bilgi aldı.

Vali Çeber, gerçekleştirilen ziyaretin kendilerini onure ettiğini ifade ederek, “ Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’nun ilimize ve Rize Valiliğine gerçekleştirmiş olduğunu ziyaret bizleri çok mutlu ve onure etti.İlimizde devam etmekte olan pek çok yatırım ve proje var. Bu gün Sayın Bakanımız ile birlikte bunların bir kısmını inceleyeceğiz. “ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Rize Valiliğine gerçekleştirmiş olduğu ziyarette, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Kahraman ve ilgili kurum amirleri eşlik etti.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Valilik ziyareti sonrası tarihi mimariye uygun şekilde restore edilen ve çalışmaları tamamlanan PTT Merkez Şubesinde incelemelerde buldundu.Bakanı Adil Karaismailoğlu incelemelerinin ardından Rize merkezde esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti.Ardından esnaf ziyaretlrinde bulundu.

Ak Parti Rize İl Başkanlığını Ziyaret Etii

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AkParti Rize İl Başkanlığı ziyaret ederek, il Başkanı İshak Alim ve teşkilat mensuplarımızla bir araya geldi. Rize'deki yatırımlarla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Salarha Tünelini Araçla Geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere geldiği Rize'de, Merkeze bağlı Salarha Beldesinde yapı devam eden Salarha tünelinde incelemelerde bulunarak Karayolları Genel Müdüründen Tünel Çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Salarha Tüneli Salarha Vadisi'ni Rize'nin şehir merkezine yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda, 2 gidiş 2 geliş yani çift tüp tünelle bağlayan bir ulaşım yapısıdır. Salarha tüneli bölge halkının ulaşımı ve şehir yapılanmasının rahatlayabilmesi için hayli önem arz etmektedir. Bitimine ve hizmete sunulmasına çok az kalınan tünelden Bakan Karaismailoğlu araçla geçiş yaptı.

Tünelin Rize istikametinden girip, Salarha iikametinden çıkan Bakan Karaismailoğlu daha sonra tünel şantiyesini ziyaret etti. Bakanı Karaismailoğlu'na yapmış olduğu incelemelerde Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin , Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve ilgili kurum amirleri eşlik etti.

Rize-Artvin Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu

Rize-Artvin Havalimanını ziyaret eden Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Karaismailoğlu Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alarak, Havalimanı pistinin tamamlanan alanını gezerek incelemelerde bulundu.

Deniz dolgu çalışmalarının yılsonuna kadar biteceğini söyleyen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Karaismailoğlu “ "Bütün çalışmalarımızı Sayın Cumhurbaşkanımız bire bir takip ediyor. Bölgeye verdiği önemi sizler de biliyorsunuz. İnşallah havalimanımızı hizmete açtığımızda buralara Rize'ye büyük bir değer katacak. Havalimanı önündeki trafik kavşak çalışmaları da devam ediyor. Havalimanında 100 milyon ton dolgu var. Bunun 80 milyon tonu tamamlandı. İnşallah yılsonuna kadar dolgu işlemi tamamen bitecek. Üst yapıya da başladık, inşallah o da hızlı bir şekilde bitecek. Bu işleri tamamlayınca hep birlikte açılışını yapacağız" dedi.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Rize-Artvin Havalimanı incelemelerinde Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim,Pazar Belediye Başkanı Dr.Ahmet Basa ve İlgili Kurum Müdürleri eşlik etti. Bakanı Adil Karaismailoğlu;Rize-Artvin Havaalanı'nı incelemesinin ardından Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’i makamında ziyaret etti.Ziyarette Başkan Metin tarafından Bakan Karaismailoğlu’na günün anısına Rize Çay’ı hediye edildi.Makamda gerçekleştirilen ziyaretin ardından geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER