Ayder Kış Festivaline katılacak olanlara önemli duyuru

Ayder’de Kış Festivali ile ilgili Festival komitesince bir dizi kararlar alındı. Festivalin hedefine ulaşması açısından önem taşıyan kararlar basınla paylaşıldı.

Ayder Kış Festivaline katılacak olanlara önemli duyuru

Bülent İsmailoğlu

27-28 Ocak tarihleri arasında uygulanacak olan kurallar hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Çamlıhemşin Kaymakamlığımız ve Çamlıhemşin Belediye Başkanlığımız himayelerinde; ilgili kurum ve STK lar ile oluşturulan festival organizasyon komitesi mahareti ile yapılacak olan Çamlıhemşin Ayder Kış Festivali amacıyla gelecek olan misafirlerimizin en güzel şekilde ağırlanması ve yapılacak organizasyonun istenilen hedeflere ulaşması için festival komitemizce alınan kararlar doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır:

AYDER’E GİRİŞLER TRAFİĞE KAPANACAKTIR.

1) ARAÇ TRAFİĞİ AYDER'E 3 KM KALA TRAFİĞE KAPATILACAKTIR. GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ ALANIN SONRASINA; TRAFİK AKIŞININ AKSAMAMASI VE FESTİVAL ALANINDAKİ İNSANLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SAĞLANMASI AMACI İLE KOMİTE TARAFINDAN BELİRLENEN GÖREVLİ ARAÇLAR DIŞINDA HİÇBİR ARACIN GEÇİŞİNE KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR. HAVA VE YOL ŞARTLARI DURUMUNA GÖRE, ARAÇLAR DA ZİNCİR VE KAR LASTİĞİ OLMAMASI DURUMUNDA İLÇE MERKEZİNDEKİ DENETİM NOKTASINDAN İTİBAREN ARAÇLARIN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYECEKTİR.

2) 27 OCAK 2023 CUMA GÜNÜ SAAT 16:00' DA YOL KESİLECEK OLUP ARAÇ GİRİŞİNE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR. SERVİS ARAÇLARI SADECE CUMA GÜNÜ AVUSOR KÖPRÜYE KADAR SERVİS YAPACAKTIR.

ÜCRETLİ ARAÇLAR HİZMET VERECEKTİR

3) GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BELİRLEDİĞİ ALANDAN SONRA MİSAFİRLERİMİZ ARAÇLARINI BELİRLENEN ALANA PARK EDİP FESTİVAL ALANINA ÜCRETLİ SEVRİS ARAÇLARI İLE ULAŞMALARI SAĞLANACAKTIR. SERVİS ÜCRETİ OLARAK KİŞİ BAŞI 10,00 .-TLDİR.

4) 28 OCAK 2023 CUMARTESİ GÜNÜ SABAH SAAT 07:00' DAN İTİBAREN KAPLICA GİRİŞ NOKTASINDA YOL ARAÇ TRAFİĞİNE TAMAMEN KAPATILACAK OLUP, GELEN MİSAFİLERİMİZİN ÜST ARAMASI YAPILARAK FESTİVAL ALANANINA YAYA GİRİŞİ YAPILACAKTIR. ÜST ARAMA NOKTASINDAN YUKARIDA KALAN İŞLETMELER KENDİ ARAÇLARIYLA BU NOKTADAN SONRA MİSAFİRLERİNİ ALABİLECEKLERDİR.

FİYAT LİSTELERİ UYGUN YERLERE ASILACAK VE MÜŞTERİLERE AÇIK OLACAKTIR

5)KAYMAKAMLIK TARAFINDAN OLUŞTURULAN KOMİSYON MAHARETİ İLE FESTİVAL ÖNCESİ VE FESTİVAL ESNASINDA AYDERDE BULUNAN TÜM İŞLETMELER, FİYAT, HİZMET VE TÜM TİCARİ FAALİYETLERİ KONUSUNDA DENETLENECEK, TÜM İŞLETMELERİN İŞYERLERİNİN GİRİŞ KISMINDA GÖRÜNÜR ŞEKİLDE FİYAT LİSTESİ, MENÜLERİNDE DE FİYATLARIN YAZILI OLMASI GEREKMEKTEDİR. BU ŞEKİLDE MİSAFİRLERİMİZE DAHA İYİ HİZMET ETMELERİ SAĞLANACAKTIR.

ŞAMYELLE KAYILMASINA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYECEKTİR

FESTİVAL SÜRESİNCE ŞAMYEL İLE KAYILMASINA, FESTİVALE KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN KESİNLİKLE MÜSADE EDİLMEYECEKTİR. ATEŞ VE LASTİK YAKILMASINA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

7)YOĞUN BİR KATILIM BEKLENDİĞİNDEN DOLAYI İŞLETMELERİMİZİN HAZIRLIKLI OLMALARI VE FESTİVAL TARİHİNDEN ÖNCE İŞLETME ALIŞVERİŞLERİNİ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

SATIŞLAR SADECE İZİN AALANLAR ARAFINDAN YAPILACAKTIR

9)FESTİVAL ALANINDA STANDLAR DIŞINDA HERHANGİ BİR MAL, EŞYA VS.... MALZEMELERİN SEYYAR SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

GÖREVLİLERİN İKAZLARINA UYULACAKTIR

10)GELEN MİSAFİRLERİMİZİN; FESTİVALİN GÜZEL VE İSTENİLEN ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMESİ İÇİN, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ, TRAFİK EKİPLERİMİZ VE GÖREVLİLERİMİZİN ÖNERİ VE İKAZLARINA UYGUN DAVRANMALARINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ

HOŞ GELDİNİZ İYİ EĞLENCELER

11) GELEN MİSAFİRLERİMİZE ŞİMDİDEN HOŞGELDİNİZ DİYOR, FESTİVALİN HERKES İÇİN HAYIRLI VE GÜZEL GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2023, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER