ASKERİ GEMİLER HOPA LİMANINDA

30 Ağustos ZAFER Bayramı nedeniyle Karadeniz Limanlarını ziyaret eden Askeri gemi ve Denizaltı Hopa Limanına geldiler.

ASKERİ GEMİLER HOPA LİMANINDA

Hayati Akbaş

HOPA-Her yıl program dahilinde Deniz Kuvvetlerine ait Askeri gemiler ve Denizaltıların Liman ziyaretleri bu yılda devam ediyor. Bu defa da TCG 18 Mart Denizaltısı ve TCG Tuzla gemisi Hopa Liman rıhtımlarına konuşlandırıldılar.

Denizaltı ve Askeri gemi komutanları Hopa ziyaretleri kapsamında İlçede Kaymakam ve Belediye Başkanını da ziyaret ettiler. 18 MART Komutanı Deniz Yarbay Erkan Demir, TCG 18 MART Baş çarkçısı Deniz Yüzbaşı Emre Özgül ve TCG 18 MART Gemi Kıdemli Astsubayı Torp. Asb. Kd. Bçvş Kadir Yalçın Kaya, Tuzla Sınıfı Karakol Gemisi TCG Tuzla Komutanı Dz.Yzb.Ural Berk Taşdelen, TCG Tuzla Baş Çarkçısı Dz. Ütğm. Mehmet Akif Yüce ve TCG Tuzla Kıdemli Astsubayı Elk. Asb. Kd. Bçvş. Muharrem Özsamancı, İlçe kaymakamlığına vekâlet eden Arhavi Kaymakamı Burak Çimşir'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette liman ziyaretleri hakkında bilgi veren Komutanlar Kaymakam Çimşir’e ziyaret anısına plaket takdim ederken, Kaymakam Çimşir’de kendilerine hediye takdiminde bulunarak ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

Komutanlar daha sonra Hopa Belediyesine geçerek Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’yi makamında ziyaret ettiler.18 Mart Denizaltı Yarbay Erkan Demir ve TCG Tuzla Gemisi Dz. Yzb. Ural Berk ziyaretleri hakkında bilgi verdikten sonra günün anısına plaket takdim ederken, Başkan Ekmekçi’de komutanlara Hopa hatırası hediye takdim ederek nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER