ARTVİN’İN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI DA İNCELEMELERE KATILDILAR

Artvin’in Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkanları deprem bölgesinde incelemelerde bulunurken, gönderilen yardımların ulaştırıldığı İl ve İlçelerde incelemelerde bulunuyorlar.

ARTVİN’İN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI DA İNCELEMELERE KATILDILAR

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) belediye başkanları deprem bölgesinde incelemelerde bulunmaya devam ediyorlar.

6 Şubat’ta 04:17:00’de Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 9 saat sonra 7 Şubat 2023 tarihinde Elbistan’da meydana gelen 7.6 deprem 11 ili vurdu. 15 Şubat’ta Hatay merkezli 6.4 ve 5.8’lik 2 deprem daha meydana geldi. 6 Şubat’tan bugüne 10 binin üstünde artçı sarsıntı kayda geçti.

Deprem sonrası halkın STK’lar belediyeler kendi imkânlarıyla, bütün Türkiye’de adeta yardım seferberliği başlattı. Halk, STK’lar, belediyeler, odalar, kooperatifler, köyler, dernekler yardım yarışına girdi.

Artvin’de de yardımlar depremin hemen ardından başladı. Arama kurtarma ekipleri, Kamyonlar, tırlar iş makineleri, itfaiye, çadırlar, aşevleri ve tüm yardımlar o günden beri akmaya devam ediyor.

Artvin Belediyesi, Ardanuç, Borçka, Kemalpaşa, Hopa, Şavşat ve Fındıklı ve Hanak Belediye başkanları Deprem bölgesini ziyaret ederek depremzedelerle konuşacak, enkaz kaldırma ve Çadır kentlerde incelemelerde bulunuyorlar..

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ve Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu birlikte deprem bölgesine giden isimler oldu..

Türkiye geneli ve Artvin’de Her belediye üstüne düşen görevi 20 gündür yerine getiriyor.

Yusufeli, Hopa ve Borçka Belediyesi arama kurtarma ekibiyle destek verdi.

Belediye başkanları gıda giyim, su hijyen maddeleri gibi yardım malzemeleri gönderdi. Belediye başkanları yardımların imkânlar ölçüsünde devam edeceğini söyledi. Başkanlar, 2 Mart Çarşamba günü Artvin’e dönecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2023, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER