2022 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Rize İli 2022 yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirildi.

2022 Yılı II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesini, çalışmalarının koordine edilmesini ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla üçer aylık dönemler halinde gerçekleştirilen İl Koordinasyon Toplantılarının 2022 yılı II. Dönem Toplantısı, Vali Kemal Çeber başkanlığında yapıldı.

AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirilen, sekretaryası İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünce yürütülen toplantıya, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Çeber, toplantının açılışında yaptığı açıklamada; “Kamu kuruluşlarımızın yatırımlarının izlenmesini, çalışmalarının koordine edilmesini ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu amaçla 2022 yılının II. toplantısını açıyorum.Bugünkü toplantımızın ana gündem maddesi, 2022 yılı I. döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek ve bu yatırımların yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmak olacaktır.İlimizde 2022 yılı I. döneminde; ulaştırma-haberleşme sektöründe 69, eğitim sektöründe 11, turizm sektöründe 10, tarım sektöründe 84, enerji sektöründe 25, imalat sektöründe 46, konut sektöründe 4, sağlık sektöründe 13 ve diğer kamu hizmetleri (iktisadi-sosyal) sektöründe 73 olmak üzere toplam 335 proje ve iş yürütülmüştür.Yürütülen 335 proje ve işin toplam tutarı 22 Milyar 662 Milyon 185 Bin TL olup bu projelere önceki yıllarda 9 Milyar 195 Milyon 967 Bin TL harcanmıştır. Projelerin 2022 yılı ödenekleri ise 3 Milyar 418 Milyon 773 Bin TL’dir.2022 yılı I. döneminde yürütülen 335 adet projenin 5’i (%1,6) bitirilmiştir. 226 adet (%67,4) proje üzerinde çalışmalar sürdürülmekte olup 54 adet (%16,1) proje ve işin ihalesi beklenilmektedir. 50 adet (%14,9) iş ve proje henüz başlamamıştır. Söz konusu projeler için 2022 yılı I. dönem sonu itibariyle toplam 9 Milyar 330 Milyon 951 Bin TL harcama yapılmıştır.Şimdi yatırımcı kuruluş temsilcileri 2022 yılı I. döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırım ve iş programlarını sırayla kurulumuza sunacaklar. Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını sunarlarken karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, sunumunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebilecektir.İl Koordinasyon Kurulumuzun 2022 yılı II. toplantısının İlimiz yatırımları açısından başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Çeber’in açıklamalarının ardından İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Ahmet Kesici ve yatırımcı kurumların çalışmaları ve projeleri hakkında yaptıkları sunumlar ile devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER