RTEÜ'DE Tam kadro Mezuniyet töreni

Rize Üniversitesi olarak kurulan iki yıl önce isim değişikliğine gidilerek Başbakan Erdoğan`ın ismini alan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 8. dönem mezunlarını verdi. Mezuniyete hak kazanan 2 bin 700 öğrenci diplomalarını Üniversite Spor Salonu’nda düzenlenen tören ile aldılar.

RTEÜ'DE Tam kadro Mezuniyet töreni
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan törende ilk konuşmayı Üniversiteyi  birincilikle bitiren İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Zahide Keskin yaptı. 


Ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Hüseyin Karaman konuşmasını yaptı.


Konuşmasında üniversitenin kurulmasında ve gelişmesinde emeği olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve diğer emeği geçenlere teşekkür eden Karaman, “2006 yılında 4 fakülte, 2 MYO, 165 akademik personel ve 6 bin 300 öğrenci ile kurulan üniversitemiz bugün itibariyle 1 fakülte, 7 yüksek okul, 7 meslek yüksek okulu, 3 enstitü, 8 araştırma uygulama merkezi 15 bin öğrenci ve 819 akademik personel ile hayatını sürdürmektedir” dedi.


Rize Valisi Ersin Yazıcı konuşmasında, öğrencilerden 10-20 yıllık hedefler yaparak o hedefler doğrultusunda hayatlarını planlamaları gerektiğini belirtti. Konuşmanın ardından öğrenciler hep bir ağızdan öğrenci andını okudu. 2013-2014 akademik yılında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.


Tören öğrencilerin kep atması ile son buldu. Mezuniyet törenine çok sayıda akademik personel ve öğrenci yakınları izledi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER