RTEÜ İLE TİHEK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) arasında İnsan Hakları Alanında İş Birliği protokolü imzalandı.

RTEÜ İLE TİHEK ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunda gerçekleştirilen protokolü, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç imzaladı.

Kaynak: Basın Yayın Enformasyon-Haber: Bayram Ali Kavalcı

İmza töreninde, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi Dilek Ertürk, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi ve RTEÜ Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Av. Harun Mertoğlu da hazır bulundu. İmzalanan protokol ile insan hak ve özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi, ayrımcılıkla mücadele edilmesi ile kötü muamelenin önlenmesi doğrultusunda deneyim, bilgi, belge, materyal ve literatürlerin paylaşılmasının, insan haklarına ilişkin mevzuatın geliştirilmesinin, kurumlar arası temel değerler ve beklentiler doğrultusunda “insan hakları” ile ilgili farkındalık artırıcı projeleri iş birliği hâlinde ortaklaşa hayata geçirici etkinlikler yapılması ve nihayetinde insan haklarına saygıda öz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER