RİZE OSB MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET

Rize Milli Eğitim İl Müdürü Engin EMEN, Rize Organize Sanayi Bölge Müdürü Hasan GÜNAL ile bir araya gelerek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimize yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

RİZE OSB MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla İstanbul Tuzla OSB'de düzenlenen törende iki bakanlık arasında gerçekleştirilen "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" 18 Kasım 2021 tarihinde imzalanmıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasındaki koordinasyonu daha da yukarılara taşımak hedefiyle imzalanan protokol ile meslek liseleri öğrencilerinin imalat ve sanayi sektörlerinin talep ettiği niteliklerde eğitim almaları ve meslek sahibi yaparak istihdama ciddi bir katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, Rize Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Hasan GÜNAL ile bir araya gelerek Rize’deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Bu kapsamda ilimiz Rize Borsa MTAL ile Organize Sanayi Bölgesi ile eşleştirilerek bir irtibat bürosu kurulmuş olup ilgili okulumuzdan personel görevlendirilmiştir. Protokol doğrultusunda meslek edinme ve istihdama yönelik açılabilecek kurslar ve işletmelerin sağlayacağı olanaklar konusunda görüşme gerçekleştirildi. Görüşmeye, Destek Hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Berk EREN de hazır bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER