RİZE'DE KİTAP OKUMA VE PAYLAŞMA ETKİNLİĞİ

Rize Belediyemizin katkılarıyla, Rize Belediyesi ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3.’su organize edilen “Kitap Okuma ve Paylaşma Etkinliğinin” Basın Lansmanı Rize Anadolu İmam hatip Lisesi Kütüphanesinde gerçekleştirildi.

RİZE'DE KİTAP OKUMA VE PAYLAŞMA ETKİNLİĞİ

RİZE-Rize Valisi Kemal Çeber , Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen’in de katıldığı program, konuşmaların ardından, Senfonik olarak 5 dakika kitap okunarak başlatılıp, Öğrenci ve öğretmenlere hediye çeki ve Kitap takdimi ile sona erdirildi.

435 KİŞİ KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

Yapılan açıklamada "Projede, Rize ili merkez ilçede bulunan 400 öğrenci ve 35 öğretmen olmak üzere 435 kişi ile Kitap okuma projesi gerçekleştirildi. Projede öğrencilere her ay bir kitap dağıtılıp, Aralık ayı sonunda 35 okuldan toplam 2610 kitap öğrencilere dağıtılmış olacak. Yazar buluşmaları, söyleşiler ve bilgi yarışmaları düzenlenecek. Öğrenciler okudukları kitaplar hakkında değerlendirmelerde bulunacak. Bu şekilde 6 farklı kitap Altı ay boyunca öğrencilerle buluşturulacak."ifadelerine yer verildi

Projenin ilk etkinliği 29 Aralık’ta “Yeryüzünün Kalbi” isimli kitap ve Yazar’ı Özgür Balpınar ile öğrencilerin yazar buluşması ile başalayacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER