Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Türkiye’nin İlk 50 Üniversitesi Arasında

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan “URAP Araştırma Laboratuvarı” tarafından açıklanan verilere göre Türkiye’nin en iyi üniversiteleri arasında yerini aldı. Verilere göre ülkemizdeki devlet ve vakıf üniversiteleri dahil tüm üniversiteler arasında ilk 50 üniversite arasına girdi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Türkiye’nin İlk 50 Üniversitesi Arasında

RTEÜ Basın Yayın Enformasyon Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda;

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, makale sayısı, öğretim üyesi başına düşen makale sayısı, atıf sayısı, öğretim üyesi başına düşen atıf sayısı, toplam bilimsel doküman sayısı, öğretim üyesi başına düşen toplam bilimsel doküman sayısı, doktora mezun sayısı, doktora öğrenci oranı ve öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı olmak üzere dokuz kriterin esas alındığı sıralamada tüm devlet ve vakıf üniversiteleri arasında Türkiye’nin en iyi 50 üniversitesi arasına girdi."

Bu çerçevede, 2016-2017 Akademik Yılı Tüm Üniversitelerin Genel Puan Tablosu Sıralaması’nda 60. sırada yer alan RTEÜ, 2017-2018 Akademik Yılı Tüm Üniversitelerin Genel Puan Tablosu Sıralaması’nda 50. sıraya yükselerek büyük bir başarı elde etti.

2016-2017 Akademik Yılı Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması’nda 50. sırada yer alan RTEÜ, 2017-2018 Akademik Yılı Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması verilerine göre 43. sıraya yükseldi.

RTEÜ, 2016-2017 Akademik Yılı Tıp Fakültesi Olan Üniversiteler Genel Sıralaması’nda 48. sırada yer alırken 2017-2018 Akademik Yılı Tıp Fakültesi Olan Üniversiteler Genel Sıralaması’nda ise 40. sıraya yükseldi.

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok akademik başarıya imza atan ve her yıl bu başarılarına yenilerini ekleyerek, nitelik ve nicelik olarak büyümeye devam eden RTEÜ, güçlü akademik kadrosu ile öğrencilerin donanımlı bireyler olması için kaliteli eğitimden taviz vermeden yükselmeye devam ediyor.

RTEÜ, uluslararası bir eğitim öğretim kurumu olmanın mutluluğunu yaşayarak yeni akademik başarılar kazanma heyecanıyla çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor" dendi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER