Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Bilim İnsanlarıyla Öğrenciler Buluştıracak

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ), öğrencilerini genç yaşta bilimsel çalışmalara teşvik etmek için ülkenin en değerli bilim insanlarıyla buluşturuyor. Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz bu heyecan verici yolculuğa katılmak isteyen öğrencilerden #BilimeTutkuluGençlerimiz hashtagi ile destek istedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Bilim İnsanlarıyla Öğrenciler Buluştıracak
HABER:ARZU ERBAŞ
RTEÜ 2 Ekim’de başlayacak yeni dönemde de öğrencilerini ülkenin en değerli bilim insanlarıyla buluşturmaya devam edecek. Öğrencileri genç yaşta bilimsel çalışmalara teşvik etmek için her türlü desteği sunan ve ortamı hazırlayan RTEÜ’de yeni dönemde de başarılı öğrenciler ödüllendirilecek ve kariyer planlamalarına rehberlik edilecek. Öğretim üyesi kadrolarını alanlarında uzman hocalarla güçlendirilirken, yıl içerisinde yapılacak programlarla öğrenciler, üniversiteye davet edilecek bilim insanları ile buluşturulacak. Başarılı öğrencilerin yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerle ortak çalışmalara katılmasına olanak sağlanacak. Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz bu heyecan verici yolculuğa katılmak isteyen öğrencilerden #BilimeTutkuluGençlerimiz hashtagi ile destek istedi.
‘SAVUNMA SANAYİNDEKİ BAŞARIYI SAĞLIKTA SİZLER OLUŞTURACAKSINIZ’
Tıp Fakültesi’nde doktor adayları ile buluşan Rektör Prof. Dr. Yusuf Yılmaz çalışın ve en iyisi olun tavsiyesinde bulunarak “Savunma sanayindeki başarıyı sağlıkta sizler oluşturacaksınız, daha iyisini siz keşfedeceksiniz ve ülkemiz sizin sayenizde güçlenecek. Bu hayal gibi gelmesin bu olacak. Sizler istisna kişiler olmalısınız, istisna da çalışmayla olur. Bir alanla ilgilenin, oradaki her şeyi bilin, yıllarca, gerekirse ömrünüzün sonuna kadar o alanda çalışın ve onun en iyisi olun. Kendi önyargılarınızı kırın, başkalarının size olan önyargılarını da başarılarınızla kıracaksınız”dedi.
‘BİLİMLE DOLU BİR GELECEĞE, HEP BİRLİKTE ADIM ATALIM’
Rektör Yılmaz “Üniversite öğrencilerimizi ülkemizin en değerli bilim insanlarıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizi genç yaşta bilimsel çalışmalara teşvik etmek için büyük bir özveriyle çalışıyoruz ve onlara olağanüstü fırsatlar sunuyoruz. Çünkü biz, geleceğin bilim insanlarını desteklemek için buradayız. Kendilerini bilime adayan ve hedeflerine ulaşma azmiyle yanıp tutuşan başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyor ve kariyer planlamalarında onlara rehberlik ediyor olacağız. Her bir öğrencimizi, bilimsel meraklarını beslemek ve potansiyellerini keşfetmek adına sevgi ve sabırla destekliyoruz. Onlar için en iyi ortamı sağlamak için çabalıyoruz ve gelecekte büyük başarılara imza atacaklarını biliyoruz. Siz de bu heyecan verici yolculuğumuza katılın ve #BilimeTutkuluGençlerimiz hashtagi ile paylaşım yaparak desteklerinizi gösterin. Bilimle dolu bir geleceğe, hep birlikte adım atalım” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER