Proje: Kitap Okuma!!!

Rize Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen “Kitap Okuma Projesi” kapsamında Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Merkez Ortaokulları öğrencileri ile bir araya geldi.

Proje: Kitap Okuma!!!

Rize Gençlik Merkezinde düzenlenen programa Vali Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kitap Paylaşım Etkinliği kapsamında öğrencilere ödül ve hediyeler dağıtıldı. Son okunan kitap olan “Göğü Yere İndirelim” kitabının özeti anlatılarak kitap üzerinde söyleşi gerçekleştirildi.

Programda konuşan Vali Kemal Çeber, kitap okumanın önemine değinerek, “Kitap okumanın pek çok faydası vardır. Örneğin müthiş bir kelime hazneniz olur. Çok güzel konuşur ve hitap ederisiniz. Toplum karşısında konuşurken cesaretiniz artar.

Kitap okumanın zamanı yaşı mekanı yoktur. 7'den 70'e herkes kitap okumalıdır. Kitap okumak öncelikle düşünceyi besleyen en önemli unsurlar içerisinde gelir. Aynı zamanda ufku açar ve insanın bakış açısını daha güçlü hale getirir. Bu sayede kendinize yeni yeni ufuklar belirler, hayatın getirdiği zorluklar ve stresle daha kuvvetli bir şekilde mücadele etmeyi öğrenirsiniz.

Okumanın asla sonu yoktur. Okuyan insan her zaman bilgili ve hayatında başarılı biri olur. Kitap okumak alışkanlıkların ve bağımlılıkların en güzelidir. Kitap okumanın tadına varan, her gün az da olsa buna zaman ayıranlar, hayatında ve kişiliğinde olumlu değişikliklerin olduğunu gözlemleyebilir.

Kitap en iyi dosttur. Yeter ki siz ona el uzatın, siz ne zaman gel derseniz gelirler. Siz onları bırakmadığınız sürece, kitaplarınız sizi asla bırakmaz. “ ifadelerine yer verdi.

Öğrenci ve gençlere sevgili "atmacalarım" diye hitap eden Vali Çeber, “Sizler geleceğimizin teminatısınız. Bu doğrultuda kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeli, akıl ve fikir dünyanızı geliştirerek ülkemiz ve milletimiz için en güzelini yapmalısınız. Bunu yaparkende kitap okumayı ihmal etmeyerek, kitap rehberliğinde hareket etmelisiniz. Her şeyle ilgilenin ama okumayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Bu duygu ve düşüncelerle bu projenin hazırlanmasında emeği geçen herkesi kutluyor, siz değerli öğrencilerimizi proje içerisinde göstermiş olduğunuz gayret ve okuma sevginizden ötürü tebrik ediyorum. ” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER