Pazarlı Emekli Öğretmen Anılarını Anlattı

1959 Rize-Pazar Zafer Mahallesinde ikamet eden Emekli Öğretmen Yılmaz Bozkurt 24 Kasım Öğretmenler gününde meslek hayatında yaşadıklarını anlattı.

Pazarlı Emekli Öğretmen Anılarını Anlattı

1959 Rize-Pazar Zafer Mahallesinde ikamet eden Emekli Öğretmen Yılmaz Bozkurt 24 Kasım Öğretmenler gününde meslek hayatında yaşadıklarını anlattı.

1979 YILINDA MESLEĞE BAŞLADIM

1979 Yılında o zamanki Rize Eğitim Enstitüsünü bitirdim. Ardından 2 yıl Trabzon Şalpazarı’na bağlı köyde görev yaptım. Daha sonra 4 yıl Malatya Darende ilçesinde bir köyün mezrasında görev yapıp daha sonra Giresun Aluca köyünde görevime devam ettim.

8 YIL GURBETTE GÖREV YAPTIM

8 yıllık gurbet görevimden sonra 27 yıl Rize’nin Hemşin ilçesi merkezinde ilkokul ’da görev yaptım. Bunun 8 yılını Beden Eğitim, Dil Kültürü, Tarım derslerinde öğrencilerime eğitim verdim. Ardından İlkokuluma başladığım Pazar Kirazlık Mahallesindeki Veysel Vardal İlkokulunda 2 yIl görev yaptıktan sonra emekli oldum.

İLK OKUDUĞUM OKULUMDA EMEKLİ OLDUM

Malatya’da 2 öğretmen 50 öğrenciye ders veriyorduk.5 sınıf bir arada okutuyorduk. Ben Müdür yetkili öğretmendim. Okulun sobası, lavobası, temizliği gibi her türlü işlerine biz bakardık. Öğrencilerin kitap ve defterlerini sene başında alırdık. Velilerin çoğu gurbetçiydi. Adana Osmaniye illerine gider orada çalışır para kazanır köylerinde dönerlerdi. Bize de almış olduğumuz kitap ve defter paralarını öderlerdi.

HER AKŞAM BİR VELİMİZE DAVETLİ OLURDUK

Köyde her akşam bir velimiz bize evine davet ederdi. Yemeğe davet ederdi. Sohbet eder çay içerdik.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Kambur
Yusuf Kambur - 2 yıl Önce

Minnettarız hocam. Bundan sonraki hayatınız huzur dolu geçsin insAllah

Kemal Bozkurt
Kemal Bozkurt - 2 yıl Önce

Malatya yıllarınızı hatırlıyorum. Hz Ali’nin o meşhur sözüne layık oldunuz inşhAllah

Rahmi BİRBEN
Rahmi BİRBEN - 2 yıl Önce

Güzel insan gününüz kutlu olsun.

SIRADAKİ HABER