Pazar’da Kütüphane açılışı yapıldı.

Pazar’da Kütüphane açılışı yapıldı.

Pazar’da Kütüphane açılışı yapıldı.

PAZAR-Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Necat Sağbaş Anadolu Lisesi ve Kız Kulesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Sıfır Atık” projesi kapsamında Geri Dönüşüm Kütüphaneleri düzenlenen program ile açıldı.

Programa, Kaymakam Mustafa AKIN, Belediye Başkan yardımcısı Dursun GÜNEŞ, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet GÜRBÜZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK ve Okul Müdürleri katıldı.

Geri dönüşüme destek geleceğe destek sloganından yola çıkarak atıl malzemeler geri dönüştürülerek ‘Sıfır Atık’ kütüphanesi oluşturulmuştur ifadelerinin yer aldığı açıklamada “ Oluşturulan bu kütüphanenin asıl amacı öğrencilerimizin tüketen çocuk profilinden sıyrılmalarını sağlayıp üreten bireyler olmalarına basamak sağlayarak kullanılmayan buzdolabı, fırın, tekerlek, meyve kasaları, varil ve palet gibi atıl malzemeler dönüştürülerek kütüphaneye kazandırılmıştır. Öğrencilerimizin nezih bir ortamda okuma alışkanlıklarını arttırılması hedeflenerek her türlü atık malzemelerini de kullanılabileceğini göstermektir” denildi.

Kaymakam AKIN, emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER