ORGAN BAĞIŞI FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ

Artvin Çoruh Üniversitesinde Organ Bağışı Farkındalık Paneli düzenlendi.

ORGAN BAĞIŞI FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesinde Organ Bağışı Farkındalık Paneli düzenlendi. Üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Artvin İl Sağlık Müdürlüğü birlikteliğinde düzenlenen panele Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan Öğr. Gör. Emre Erkal (moderatör), Artvin Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Serhat Ahçı, Artvin İl Müftü Yardımcısı Bahar Canset Dündar ve Doku ve Koordinasyon Nakli Erzurum Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Fatih Aras konuşmacı olarak katıldı.

Panelde “Organ Bağışı” “Organ Nakli Uygulamaları”, “Organ Bağışının Hayat Kurtarmada Önemi”, “İstatistiklerle Organ Bağışı ve Organ Nakli” ile “Organ Bağışının Dini Boyutu” temalarında bilgilendirmeler yapıldı.

Programı Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atakan Öztürk, Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan akademisyenler ve öğrenciler ile İl Sağlık Müdürlüğünden katılımcılar takip etti.

Müzik dinletisine de yer verilen panel sonrasında konuşmacılara Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hatice İskender tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER