OÖRENCİLERE YARDIMCI KAYNAK KİTAP DAĞITIMINA BAŞLANDI

Milli Eğitim Bakanlığımızca başlatılan ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlaması açısından önemli bir yeri olan ücretsiz yardımcı kaynak kitap dağıtımı ülke genelinde başladı

OÖRENCİLERE YARDIMCI KAYNAK KİTAP DAĞITIMINA BAŞLANDI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlaması açısından önemli bir yeri olan ücretsiz yardımcı kaynak kitap dağıtımı ülke genelinde başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Artvin’e ulaştırılan yardımcı kaynakların İl’deki öğrencilere dağıtımı 28.12.2021 Salı günü Seyitler TOKİ İlkokulu/Ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar tarafından gerçekleştirildi.

Artvin’deki ilk yardımcı kaynak dağıtımını gerçekleştiren Acar "Milli Eğitim Bakanlığımız 2003-2004 eğitim öğretim yılından bu yana öğrencilerimize ders kitaplarını ücretsiz olarak ulaştırmaktaydı. Bakanlığımız bu yıl ders kitapları yanında öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu yardımcı kaynakları da ülkemizdeki tüm öğrencilere ücretsiz olarak ulaştırmaya başladı." dedi.

Acar, Bakanlık tarafından başlatılan yardımcı kaynak desteğinde yer alan kitapların nitelikli bir içeriğe sahip olduğunun ve bu içeriğin öğretmenlerce oluşturulduğunun altını çizerek eğitimde fırsat eşitliğini sağlaması açısından öğrencilere kaynak kitapları ücretsiz bir şekilde ulaştırmamızı sağlayan Milli Eğitim Bakanlığına şükranlarını iletti.

Acar, öğrencilere yardımcı kaynak kitaplarını teslim etmesinin ardından başarı dileklerinde bulunarak programını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER