OKUYAN ARTVİN KÜTÜPHANESİ VE OYUN EVİ

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki deprem sonrası bölgedeki yaraları sarmak için İl’deki çalışmalar Valilik himayelerinde hızla devam ediyor.

OKUYAN ARTVİN KÜTÜPHANESİ VE OYUN EVİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valiliği öncülüğünde ve hayırseverlerin de desteği ile temin edilecek konteyner evlerden Kahramanmaraş’ta kurulacak Artvin Mahallesi ile birçok ailenin yarasını sarmanın yanı sıra Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü “Okuyan Artvin Projesi” kapsamında bölgede kurulacak Okuyan Artvin Konteyner Kütüphane ve Oyun Evi de Artvin Mahallesi’nde yerini alacaktır. Deprem bölgesindeki Çocukların kitaplardan ve oyundan uzak kalmamaları amacıyla gerçekleştirilecek bu çalışmaya Artvin halkının da desteklerini bekleniyor.

Destek kampanyası ile ilgili yapılan açılamada şu ifadelere yer verildi “Okuyan Artvin Kütüphanesi ve Oyun Evi için destek olmak isteyen vatandaşları, okuma kitabı, test kitabı, boyama kitabı, üzeri yazılmamış, yırtılmamış, kullanılır durumda olan, nitelikli içeriğe sahip kitaplar ile okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise seviyelerinde kitap bağışında bulunabilirler. Kalem, silgi vb. kırtasiye malzemeleri ile sanat malzemesi bağışlayacaklar için bu malzemelerin kullanılmamış olmasına dikkat ederek bağışta bulunulması gerekmektedir. Ayrıca akıl ve zekâ oyunları, kutu oyunları ve farklı oyuncaklar bağışlayacak vatandaşlarımız yıpranmamış ve kullanılabilir durumda olan ikinci el oyun/oyuncak bağışlayabilecekleri gibi yeni oyuncaklar alarak da bölgedeki yavrularımızı bir nebze olsun mutlu etme fırsatı bulabileceklerdir.

Vatandaşlarımız, 6 Mart 2023 tarihine kadar ilimizdeki tüm okullara bağışlarını yapabilecek olup bölgedeki yavrularımızın daha çok kitap ve oyun ile buluşması için Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm halkımızın desteğini bekliyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER