OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ İLE COVİD TOPLANTISI YAPILDI

Okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla ilçede son günlerde artış gösteren Covit-19 vakalarının Öğrencilerin eğitimine yansıyacak olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla alınacak tedbirlerle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ İLE COVİD TOPLANTISI YAPILDI

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa’da Okul ve kurum müdürlerinin katılımıyla ilçede son günlerde artış gösteren Covit-19 vakalarının Öğrencilerin eğitimine yansıyacak olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla alınacak tedbirlerle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Bilgilendirme toplantıları okul müdürlerinin öğretmenlerle, öğretmenlerin velilerle yapacağı toplantılarla devam edeceği açıklandı.

Toplantıda velilere de mesajlarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın şunları söyledi: "Kıymetli Velilerimiz, Okullarımızda pozitif vakaların ortaya çıkması ve bu vakaların olası artışı bizleri tedirgin etmektedir. Bu sebeple, Yavrularımızın okul dışında geçirdikleri zamanlarını mutlaka takip edelim. Okul çıkışından sonra okul bahçelerinde bina önlerinde tedbirsiz ve temaslı oyunlarına engel olalım.

· Yavrularımızın eğitimi için acil olmadığı sürece ev ziyaretlerine, eve misafir kabul etmeye ara verelim.

· Cenaze, düğün, nişan gibi törenlere zorunlu olmadıkça katılmayalım.

· Katılımın zorunlu olduğu hallerde Maske-Mesafe-Hijyen kurallarına mutlaka riayet edelim.

Unutmayalım önceliğimiz yavrularımızın sağlığı ve onların eğitimi. Birlikte başaracağız inşallah" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER