OKUL BAHÇELERİ RENGARENK OYUN BAHÇELERİ OLUYOR

Öğrencilerin sosyal, fiziksel ve zihinsel becerilerini destekleyerek onların bütünsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla il deki tüm anaokulu, ilkokulu ve ortaokulların bahçeleri rengarenk oyun bahçeleri oluyor.

OKUL BAHÇELERİ RENGARENK OYUN BAHÇELERİ OLUYOR

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de Öğrencilerin sosyal, fiziksel ve zihinsel becerilerini destekleyerek onların bütünsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla il deki tüm anaokulu, ilkokulu ve ortaokulların bahçeleri rengarenk oyun bahçeleri oluyor.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ve uygulanan "Okul Bahçem Oyun Bahçem" Projesi ile öğrencilerin unutulmaya yüz tutmuş birbirinden değerli, özel geleneksel çocuk oyunlarını tanıması ve gelecek nesillere aktarması, sportif oyunlarla gizli yeteneklerini keşfetmesi, eğlenerek öğrenmesi hedefleniyor.

Okul bahçelerinin geleneksel ve sportif oyunların oynandığı etkin birer oyun alanı olması ve eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında çocukların okulda keyifli vakit geçirerek okulu daha çok sevmesinin amaçlandığı proje şimdiden öğrencilerin yoğun ilgisini kazandı.

Coğrafi şartları bakımından sosyal oyun alanların sınırlı olduğu il de bu projeyle çocuklar güven içinde hem okul içi hem de okul dışı zamanlarda oyun oynayabilecek, bu vesileyle bilgisayar ve sosyal medya bağımlılığının önüne geçilebilecek ve sosyalleşme imkânı bulabilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER