KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN başkanlığında Güneysu Kaptan Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapılan değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet KİBAROĞLU ve Ahmet GÜRBÜZ, İl Şube Müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

RİZE-2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemine yönelik planlamanın masaya yatırıldığı toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürleri alanlarına yönelik sunumlar gerçekleştirdi. 15 Şubatta yüz yüze eğitime başlanacak köy okullarında yapılan hazırlıkların da görüşüldüğü toplantıda öğrenci,öğretmen ve okul çalışanlarının sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim öğretim sürecine dahil olması için tüm önlemlerin alınmasına vurgu yapıldı.

15 Şubat Pazartesi itibariyle yeni bir dönemin başlayacağını belirten Milli Eğitim Müdürü Engin EMEN, salgının en kısa sürede ortadan kalkması ve okulların öğretmenlerimizle,öğrencilerimizle buluşması dileğinde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Emen, "Her an okulların açılacakmış gibi gerekli hazırlıkların yapılmasının ve eğitim öğretimin en verimli şekilde yürütülmesi için gerekli önlemlerin alınmasının gerekliliğini sözlerine ekleyen Müdürümüz,bu süreçte okullarımızın çok büyük çaba sarfederek temizlik ve hijyen konusunda çalışmalar yaptıklarını ve "Okulum Temiz" belgelerini aldıklarını ifade ederek, bu süreçte tüm katıkılarından dolayı çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini ifade etti.

15 Şubatta köy okullarında, 1 Mart itibariyle de kısmen başlanacak yüz yüze eğitim sürecinde çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerin, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabileceğini ve yüz yüze eğitime gelmeyen öğrencilerin devamsız sayılmayacağını belirten Engin Emen, tüm idarecilerin Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iletişim kanallarından yapacakları bilgilendirmelere göre hareket edeceklerinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER