İlçe Emniyet Amirliği binası için İnşaat başladı

2010 yılından beri kullanılan 38 yıllık binanın yerine 18 milyon liraya mal olacak yeni bina'nın yapımı 550 günde tamamlanacak.

İlçe Emniyet Amirliği binası için İnşaat başladı

HABER:ARZU ERBAŞ
İkizdere ilçe merkezinde 1985 yılında yapılan ve 2010 yılında Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilen, 8 lojmanlı zemin+6 katlı 38 yıllık hizmet binası, yıllar içerisinde hasarlar oluşmaya başladı. Yapılan tespitlerde ağır hasarlı çıkan İkizdere Emniyet Amirliği binası için harekete geçildi. Arazi sıkıntısı yaşanan ilçede yeni bina yapımı için arsa sorununun giderilmesi ile ihale aşamasına geçildi. 2023 yılı yatırım programı kapsamına alınan 18 milyon TL’lik proje için 17 Temmuz’da gerçekleşen ihaleyi alan yüklenici firma inşaat çalışmalarına başladı. İlçe girişinde tahsis edilen arazide şantiye alanı oluşturulmaya başlandı. Bin 217 metrekare arazi üzerine zemin + iki katlı yeni bina yapılacak. Rize mimarisi uygulanacak yeni İkizdere Emniyet Amirliği binası 550 günde teslim edilecek.
BAŞKAN KARAGÖZ SÜRECİN TAKİPÇİSİ
Süreci yakından takip eden İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz “Eski ilçe binamızın hasarlı oluşu ve ayrıca şehrin içinde oluşu ilçeyi dar bir alana sıkıştırıyordu. Biz ilçeyi büyütmek istiyoruz. Yeni yapılacak ilçe emniyet binamız da bu amaca hizmet edecek. İlçenin girişine konumlandı. Bu konum hem ilçenin büyümesine katkı sağlayacak hem de güvenlik açısından ilçenin güvenliği girişten başlayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER