EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİYİ ZİYARET ETTİ

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Artvin Özel Eğitim Hizmetleri Değerlendirme Kurulu kararı ile evde eğitim gören Borçka Anadolu Lisesi 12/E sınıfı öğrencisi Bilge Aras'ı ve ailesini evlerinde ziyaret etti.

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİYİ ZİYARET ETTİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Artvin Özel Eğitim Hizmetleri Değerlendirme Kurulu kararı ile evde eğitim gören Borçka Anadolu Lisesi 12/E sınıfı öğrencisi Bilge Aras'ı ve ailesini evlerinde ziyaret etti.

Ziyarette, öğrenci ve ailesi ile sohbet eden Acar; İl’de 16 öğrencinin evde eğitim hizmeti aldığını, evde eğitim alan öğrencilere gereken desteğin devlet tarafından verildiğini belirtti. Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da devletin özel gereksinimli öğrencilere sunduğu evde eğitim hizmetini öğretmenler aracılığıyla en iyi şekilde yürütmeye çalıştıklarını belirten Acar, bu kapsamda Borçka Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Bilge Aras'ın üniversite sınavlarına hazırlanması konusunda yanında olduklarını belirterek “Bakanlığımızın hazırladığı kaynak destek paketini öğrencimize ulaştıracağız” dedi. Sohbetin ardından öğrenciye hediyesini veren Acar, ziyaretini tamamladı.

Ziyaretlerinde Acar'a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır ve Borçka Anadolu Lisesi Müdürü Uğur Murat Özmen eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER