EĞİTİM ADINA ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Kemalpaşa’ya Bölgenin En Modern Okullarından Biri İnşa Edilecek

EĞİTİM ADINA ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA-Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Kemalpaşa İlçe Kaymakamı Deniz Yıldırım'a, ilçe ’de gerçekleştirilecek olan Yık-Yap Projeleri kapsamında yıkımı yapılarak yeniden inşa edilecek olan Kemalpaşa İlk ve Ortaokulunun yeni projesi ve eğitim öğretim faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunmak üzere ziyarette bulundu.

Kemalpaşa Kaymakamı Yıldırım, proje ile ilgili yaptığı açıklamada, Kemalpaşa ilçesinde göreve başladığı süreç içerisinde takip ettiği ve öncelik verdiği konuların başında Kemalpaşa İlk ve Ortaokulu projesinin yer aldığını belirtti. Yıldırım, il ve ilçenin bütün kurumları ile işbirliği içerisinde çalışıldığını ve okulun bir an önce ilçeye kazandırılarak öğrencilerin okullarına kavuşacağının altını çizdi. Böylece ilçede ikili eğitimin olduğu okul kalmayacağını belirten Yıldırım, sürecin hızlı işlemesi için takipte olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Kemalpaşa İlk ve Ortaokulu projesi ile ilgili yaptığı açıklamada; bu proje ile ilçenin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak okul binaları, konferans salonu, kütüphane, ana sınıfları bölümlerinin müstakil halde olacağını, ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak yeni spor salonu ile birlikte Kemalpaşa ilçesinde çok güzel bir projenin hayat bulacağının altını çizdi.

İki okul binasının bütün dersliklerinin deniz cephesinde yer alacağını ve en özel projelerden biri olduğunu belirten Acar "Biz bu projeyi Kemalpaşa ilçemize uzun yıllar hizmet edecek bir okuldan öte şehrin kültür ve spor merkezi kurgusuyla ilçemize değer katacak vizyoner bir proje halinde hazırladık. Proje hayata geçtiğinde Kemalpaşa ilçemize de ayrıca bir değer katacaktır." dedi.

Kemalpaşa İlk ve Ortaokulu için başlatılan projenin uzun süre önce ihale edildiğini ancak ilgili müteahhitin iş tasfiyesi için başvuruda bulunması ile projeye başlamadığını ve projenin süresinin uzamasına neden olduğunu belirten Acar, yeni ihale hazırlıklarının yapılarak bir hafta içinde okul binalarının yeniden ihale edileceğini ve yasal prosedürlerin sonuçlanması ile en kısa sürede projenin inşaatına başlanacağını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER