DEMİRCİOĞLU BURS VERİLEN ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRDIK DEDİ.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçtiğimiz yıl, üniversitede okuyan ve burs verdiği 30 öğrenci sayısını, 2022-2023 dönemi itibariyle 55 öğrenci, verilen maddi desteğin de yüzde 100 arttırıldığını açıkladı.

DEMİRCİOĞLU BURS VERİLEN ÖĞRENCİ SAYISINI ARTIRDIK DEDİ.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçtiğimiz yıl, üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi 30 öğrenci sayısını, 2022-2023 dönemi itibariyle 55 öğrenci, verilen maddi desteğin de yüzde 100 arttırıldığını açıkladı.

Hopa TSO Burs Komisyonunca değerlendirilerek burs almaya hak kazanan öğrencilerden hesap bilgileri talep edilerek bursları bu ay (Ekim) itibariyle yatırılmaya başlandı.

Amaçlarının her yıl daha çok öğrenciye burs vermek olduğunu belirten Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu; “Üniversite öğrencilerinin büyük bir kısmı, ailelerinden uzakta bir yaşam sürmek zorunda kalıyor. Ekonomik koşullar giderek zorlaşıyor. Hopa ve Kemalpaşa’dan Üniversiteyi kazanan gençlerimize eğitimlerinde bizim de katkımız olsun istiyoruz. Bursları üyelerimizin bağışlarından biriktiriyor ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize veriyoruz. Her yıl arttırarak, bize talepte bulunan tüm üniversite öğrencilerimize destek olmayı gönülden istediğimiz belirtmek isteriz. Bu sezonda, öğrenci sayısını 55’e çıkardık. Önümüzdeki yıl bunu daha da artıracağız. Öğrencilerimiz, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER