ÇEVRE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Artvin Çoruh Üniversitesinde Back to Green Projesi Çevre Farkındalık Etkinliği düzenlendi.

ÇEVRE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Çoruh Üniversitesinin yürütücülüğünü yaptığı "Back to Green" adlı Erasmus+ KA2 projesi ortaklarından Türkiye Eğitim Çevre Vakfı (TÜRÇEV) ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında öğrencilere yönelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

AÇÜ Erasmus+ Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Gültekin’in yönlendiriciliğinde gerçekleşen toplantıya TÜRÇEV Çevrenin Genç Sözcüleri Programı Ulusal Koordinatörü Prof. Dr. Çelik Tarımcı ve Okullarda Orman Programı Koordinatörü Fatma Köle ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden Şube Müdürü Umut Ural Özkan ve Çevre Mühendisi Emre Seslikaya konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıda sebep-etki düzleminde küresel ısınma, yerel-bölgesel ve küresel ölçekte çevreyi ve yeşili tehdit eden etkenler, “yeşili koru-geleceği kurtar” ilkesinden hareketle doğa dostu, dengeli ve sürdürülebilir yönetimsel yaklaşımların benimsenmesinin önemi ile çevresel/biyolojik atıkların geri dönüşümünün sağlanarak tabiata verilen tahribatın azaltılması konusunda yapılabilecek çalışmalar ve öğrencilerin de dâhil olabileceği çevre gazeteciliği gibi çevre dostu uygulamalar hakkında bilgilendirmelere yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER