BİLİM ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AÇÜ, Artvin Belediye Başkanlığı ve Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Bilge Artvin Bilim Şenliğine öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.

BİLİM ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR

Hayati Akbaş

ARTVİN-İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AÇÜ, Artvin Belediye Başkanlığı ve Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Bilge Artvin Bilim Şenliğine öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösteriliyor.

Çeşitli atölyelerde, atölye öğretmenlerinin liderliğinde farklı birçok çalışma yapma olanağı bulan öğrenciler, teknoloji, bilim, sanat ve edebiyat gibi çeşitli alanlarda yaparak yaşayarak öğrenme fırsatı da buldular.

Programda ayrıca TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsünden Kaptan Sinan Yirmibeşoğlu lise ve ortaokul öğrencilere yönelik küresel iklim değişikliği ve kutuplar, Ecording kurucu ortağı Mert Karslıoğlu ise lise öğrencilerine yönelik girişimcilik ve yeşil gündem konulu söyleşi gerçekleştirdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER