BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin düzenlediği “10 Kasım Atatürk “konulu ve tablet ödüllü yarışması sonuçlandı ve dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLER

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin düzenlediği “10 Kasım Atatürk “konulu ve tablet ödüllü yarışması sonuçlandı ve dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Törene Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu, Ticaret odası Başkanı Atıf Kesim, idareci ve öğretmenler katıldı. Pandemi kurallarına uygun olarak az sayıda kişi ile yapılan törende kısa bir konuşma yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Öncelikle kutsal bir mesleğin mensubu olarak tüm öğretmenlerimizin geçmiş Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş ve şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, yaşayan öğretmenlerimize esenlikler diliyorum.

Atatürk sevgisini geliştirmek, Atatürk’ün görüş ve düşüncelerini yaymak, öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek için “10 Kasım Atatürk” konulu yarışmamızın bu yıl on ikincisini yaptık. Bu yıla kadar ödül olarak 10 Kasım’da Anıtkabir’e, Müzelere, TBMM, Pembe Köşk’e ve ODTÜ götürüyorduk. Pandemi nedeniyle bu yıl gidemediğimiz için dereceye giren öğrencilerimize ödül olarak online eğitimde çok gerekli olan tablet ve yanında birçok hediyeler verdik.10.inç’lik tabletleri almamıza her zaman olduğu gibi maddi destek veren Belediye başkanımız sayın Vasfi Kurdoğlu’na ve Kesimal A.Ş sahibi sayın Atıf Kesim’e derneğimiz ve öğrencilerimiz adına çok teşekkürler ediyorum.

İlkokullar arası resim, ortaokullar arası şiir yarışma konumuz; Pandemi ile mücadelede gecesini gündüzüne katarak, başarıyla, özveriyle çalışan minnet duyduğumuz tüm sağlıkçılarımız için büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.”sözü idi.

Liseler arası kompozisyon yarışma konumuz ise; Kadına ve kız çocuklarına tacizin, şiddetin arttığı bir dönemde, kadınlarımıza çok büyük değer veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!”sözü idi.

Pandemi kurallarına dikkat ederek Gönüllülük esasıyla çalışan Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemizin derneğimizde her zaman yanımda olan yönetim kurulu arkadaşlarıma ve üyelerimize de teşekkür ederim.

Her kategoride birinci olan öğrencilerimize tablet hediyemizi ve diğer hediyelerimizi verdik. Dereceye giren tüm öğrencilerimize Nutuk, Atatürk VCD, dergi, Atatürk rozeti, imzalı “Onlarsız Onlarlayım” kitabım ve teşekkür Belgesi verdik. Katılıp da dereceye giremeyen öğrencilerimize de Katılım Belgesi hazırladık

10 Kasım ve Atatürk konulu yarışmada Jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Arhavi TSO Başkanı Atıf Kesim, Dernek Başkanı Emine Hekimoğlu ve Dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

İlkokullar arası resim yarışmasında 1.Turgut Emir Güney (MNG İlkokulu 4/D sınıfı), 2.Ravza Şahin (Hacılar İlkokulu 1/B sınıfı),3.Ilgaz Bağdatlı ( MNG İlkokulu 4/D sınıfı);

Ortaokullar arası şiir yarışmasında 1.Efna Canoğlu (Atatürk Ortaokulu 7/A sınıfı), 2.İrem Sağıroğlu (Hacılar Ortaokulu 8/A sınıfı),3.Ender Samet Durmuş (Hacılar Ortaokulu 8/B sınıfı);

Liseler arası kompozisyon yarışmasında 1.Zeynep Karakuş (Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi 11/B), 2.Şevval Kopuz (Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi), 3.Berat Uçar (Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi) oldu.

Arhavi ADD Başkanı Ödül töreni sonrası yaptığı açıklamada “Yarışmamıza katılan dereceye girsin girmesin tüm öğrencilerimize teşekkür edip, başarılar diliyorum. Ayrıca Atatürk Orta Okulu, Mehmet Nazif Günal İlkokulu, Hacılar İlkokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Nuri Özaltın İlkokulu, Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi ve Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi idareci ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Sağlıklı, güzel, aydınlık günlere birlikte kavuşmak dileğiyle herkese sevgi ve saygılarımı iletiyorum”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER