BAKAN DANIŞMANI HOPA’DA

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Erhan Angın Çalışma Ziyaretlerine Ardanuç ve Hopa İlçelerinde Devam Etti

BAKAN DANIŞMANI HOPA’DA

Hayati Akbaş

HOPA-Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Erhan Angın Artvin’de yürütülen eğitim çalışmalarıyla ilgili inceleme ve değerlendirmelerde bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışma ziyaretlerinin ikinci gününde Ardanuç ve Hopa ilçelerini ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar'ın eşlik ettiği Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Danışmanı Erhan Angın çalışma ziyaretlerine Ardanuç Halk Eğitimi Merkezi ile başladı. Ahşap, halı-kilim dokumacılığı ve sepet örme kurslarında üretilen ürünler ve serada yetiştirilen bitkileri inceleyen Bakan Danışmanı Sayın Erhan Angın kurslar ve ürünler hakkında kurum yetkililerinden bilgi aldı.

Devamında Ardanuç Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Bakan Danışmanı Erhan Angın okul bünyesinde geliştirilen sensörlü dezenfektan, dijital akıllı saatler, sensörlü çöp kovaları ve su piyanosu çalışmalarını inceledi.

Ardından ilk oturumu 20 Kasım 2020 tarihinde Bakan Danışmanı Erhan Angın katılımı ile merkez ilçede gerçekleştirilen, il’de yürütülen projelerin değerlendirildiği toplantının 2. oturumu Ardanuç Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda Ardanuç ve Şavşat ilçelerimizde görev yapan proje yürütücüsü öğretmenlerin katılımı ile yapıldı. Toplantıda proje yürütücüsü ve yeni proje fikri olan öğretmenler söz alarak projeleri hakkında bilgiler paylaştılar.

Ziyaret programı Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Toplantı Salonunda proje değerlendirme toplantılarının 3. oturumunun yapılmasıyla devam etti. Burada yapılan toplantıya Arhavi, Borçka, Hopa, Kemalpaşa ve Murgul ilçelerinde görev yapan proje yürütücüsü öğretmenler katıldı.

Devamında Hopa Mehmet Akif Ersoy İlkokulunu ziyaret eden Bakan Danışmanı Erhan Angın okul idareci ve öğretmenleri ile görüşmesinin ardından il’de iki gün süren çalışma ziyaretlerini sonlandırdı.

Bakan Danışmanı Erhan Angın okul ve kurum ziyaretleri ile proje toplantılarında Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'u telefon ile arayarak idareci ve öğretmenlerle görüntülü olarak görüşmelerini sağladı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk telefon görüşmelerinde, yürütülen çalışmalar için teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER