Aktepe İlk ve Ortaokulu Tarih Yazmaya devam ediyor.

Rize'nin Pazar İlçesinin en eski köylerinden olan Aktepe Köyü İlk ve Ortaokulu,değişim dönüşümde ÇAĞ atlamaya devam ediyor.

Aktepe İlk ve Ortaokulu Tarih Yazmaya devam ediyor.
Rize'nin Pazar İlçesinin en eski köylerinden olan Aktepe Köyü İlk ve Ortaokulu,değişim dönüşümde "ÇAĞ" atlamaya devam ediyor.
1944 yılında kurulan ve bugün 78 yaşına giren Aktepe İlk ve Ortaokulu,ülkemize birçok eğitimci,akademisyen,siyasetçi ve bilim insanı yetiştirerek tarihi misyonu ve vizyonuna yeniden kavuşmaya çalışıyor.
Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ve Şube Müdürü Zafer Haşimoğlu tarafından ziyaret edilen okulda,Toplantı gerçekleştirilerek, LGS İl deneme sınavlarında başarılarından dolayı Okul Müdürü Sefer Yazıcı,öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ettiler.
Sefer Yazıcı,Aktepe Okuluna Müdür olarak atandıktan sonra okulun eğitim seviyesinin yükselmesi,okulun iç ve dış mekanlarının restorasyonun yapılarak aslına kavuşturulması,Ekip çalışması sonucu elde edilen başarılarıyla takdir edilmeye devam ediyor.
Müdür Yazıcı, "Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK ve Şube Müdürü Zafer HAŞİMOĞLU okulumuzu ziyaret ettiler.Yapılan çalışmaları yerinde kontrol edip, öğretmenlerimizle bir toplantı gerçekleştirdiler. Bayan öğretmenlerimizin Dünya Kadınlar Gününü tebrik ettiler" dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK ana başlıklarla şunları ifade ettiler:

OKULUN FAALİYETLERİ VE BAŞARILARI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ve Şube Müdürü Zafer Haşimoğlu'na okulun çalışmaları hakkında bilgiler veren Müdür Sefer Yazıcı;
1-15 Şubat il geneli deneme sınavında gösterilen başarıdan dolayı okul öğretmen ve öğrencilerine tebrik ettiler
2-Okul internet sitelerinin daha güncel tutulmasını talep ettiler.
3-İlçe Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nden daha çok istifade edilmesi gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundular.
4-TÜBİTAK projelerine katılımından dolayı teşekkür ettiler.
5-İlkokul öğrenci sayısının arttırılarak birleştirilmiş sınıf uygulamasından çıkılması yönünde temennide bulundular.
6-Sınıf mevcutlarındaki azlığı eğitim-öğretim faaliyetlerinde avantaja dönüştürmeye devam edilmesini istediler.
7-LGS yönlendirme çalışmalarının yapılması gerektiği."ifadelerine yer verdiler.

Okul Müdürü Sefer Yazıcı, "Aktepe Ailesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Nimet BÜYÜK ve Şube Müdürü Zafer HAŞİMOĞLU'na ilgileri ve destekleri için teşekkür ederiz" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER