57. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Rize Valisi Kemal ÇEBER, 29 Mart- 4 Nisan Kütüphane Haftası kapsamında Rize İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen programa katıldı.

57. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Düzenlendi

Vali ÇEBER’in de katıldığı 57. Kütüphane Haftası programında İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra ALEMDAROĞLU, İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI, Rize Gençlik Merkezi Müdürü Yasin ÇAKMAKÇI ve İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammet Yetkin KAN’da hazır bulundu.

Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen programın ilk bölümünde Vali ÇEBER, İl Müftülüğünün de katkıları ile kütüphanede yapımı tamamlanan mescitte incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından kütüphanenin diğer bölümlerinde incelemelerde bulunan Vali ÇEBER, pandemi tedbirleri kapsamında kütüphanede bulunan az sayıda kişi ile sohbet etti.

Programın son bölümünde Vali ÇEBER ve beraberindekiler İl Halk Kütüphanesi konferans salonuna geçerek burada yapılan okuma etkinliğine katıldı. Etkinliğin ardından Vali ÇEBER tarafından, okul öncesi, çocuk, genç ve yetişkin bölümlerinde yıl boyunca en çok kitap okuyan kişilere hediyeleri takdim edildi ve kütüphanede yapılan çalışmalardaki katkılarından ötürü İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI’ya plaket verildi.

Vali ÇEBER, pandemi sürecinde alınan tedbirlerle birlikte kütüphanelerde de kısıtlamaya gidildiğini ifade ederek, “Bizler de sizler gibi pandemi sürecinden önce olduğu gibi kütüphanelere gelerek okuma etkinlikleri ve diğer faaliyetlere katılmayı çok özledik. Şu an evlerimizde okuma etkinlikleri yaparak bu eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Umarım en kısa sırada pandemi sürecini başarılı bir şekilde sonlandırarak, kütüphanelerde daha çok zaman geçirme fırsatı elde ederiz. ” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER