20. MİLLİ EĞİTİM ŞURASI ARTVİN HAZIRLIK ÇALIŞTAYI

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Eğitimde Fırsat Eşitliği" teması ile 1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında toplanacak olan 20.Millî Eğitim Şûrası için Artvin Çalıştayı gerçekleştirildi.

20. MİLLİ EĞİTİM ŞURASI ARTVİN HAZIRLIK ÇALIŞTAYI

Hayati Akbaş

ARTVİN-Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Eğitimde Fırsat Eşitliği" teması ile 1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında toplanacak olan 20.Millî Eğitim Şûrası için Artvin Çalıştayı gerçekleştirildi.

1-3 Aralık 2021 tarihleri arasında toplanacak 20. Milli Eğitim Şurası'nda; Türk Milli Eğitim sistemini geliştirmek ve niteliğini yükseltmek amacıyla "Eğitimde Fırsat Eşitliği" başlığı altında Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretimde fırsat eşitliği, mesleki eğitimin iyileştirilmesi ve öğretmenlerin mesleki gelişimi olmak üzere üç ana gündem maddesi ele alınacak.

Artvin’de 20. Milli Eğitim Şurası için 16 yönetici, 25 öğretmen, 4 veli, 6 öğrenci, 4 İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, 2 akademisyen, 3 sendika temsilcisi ve 1 meslek odaları temsilcisinin katıldığı Artvin Çalıştayı ‘nın açılış konuşması ve çalıştay için hazırlanan sunum Artvin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Kaya tarafından yapıldı.

Çalıştaya, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nın ardından katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar çalıştayda yaptığı kapanış konuşmasında " Bildiğiniz üzere yapılan şura çalışmaları Milli Eğitim camiasının en geniş çerçevede fikirlerini beyan ettiği, önümüzdeki yılların uygulamalarına ışık tutan fikirlerin üretildiği geniş tartışma platformlarıdır. " dedi.

Eğitimde fırsat eşitliğine değinen Acar; okullar arasındaki farklılıkların giderilmesi ve başarı farkının ortadan kaldırmasının altını çizdi ve çalıştaya katkılarından ötürü tüm katılımcılara teşekkürlerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER