Sefer Hoca’dan 2. Eser ÇONA ilgi odağı oldu.

Rize'nin Ardeşen ilçesinde doğmasına rağmen yaşamına Pazar İlçesinde devam eden Eğitimci-Yazar Sefer Yazıcı, 2.kitabını yayımladı.

Sefer Hoca’dan 2. Eser ÇONA ilgi odağı oldu.

Ardeşen’de doğmasına rağmen yaşamına Pazar İlçesinde devam eden Eğitimci-Yazar Sefer Yazıcı, 2.kitabını yayımladı.

1975 yılında Ardeşen ilçesinde doğduğunu,5 yaşından bu yana Pazar ilçesine bağlı Sahil Köyünde yaşamına devam ettiğini ifade eden 2.eseri “ÇONA” Şiir kitabının yazarı Sefer Yazıcı, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi.

“28.12.1975 tarihinde Rize’nin Ardeşen İlçesi’nin şimdiki adıyla Kaçkar köyünde dünyaya geldim. 5 yaşından sonra komşu ilçe Pazar’ın Sahil Köyü’ne yerleştim. İlkokulu Derebaşı Köyü ilkokulunda, orta ve lise eğitimini Pazar İmam Hatip Lisesi’nde tamamladım”.

Yazıcı, “ Üniversite eğitimimi Erzurum İlahiyat Fakültesinde tamamladım. Diyanet’te başlayan memuriyet hayatım Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda devam etti. Son 11 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda öğretmen ve idareci olarak görevlerde bulundum”.diye konuştu.

Aktif sendikacılık çalışmalarıyla beraber okul müdürlüğü görevine devam ettiğini söyleyen Eğitimci-Yazar Sefer Yazıcı, açıklamalarında şunlar söyledi. “Muğla, Erzincan, Tekirdağ ve Rize memuriyet görevlerimi ifa ettim. Bu yerler, aynı zamanda dört il, dört de bölge demektir. Öğrenci psikolojisinden çıkmayı hala düşünmüyorum.”

Yazıcı ,”Sosyal Hizmetler önlisans, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji ve Tarih lisans eğitimlerini de başarıyla tamamladım. Türk Dili ve Edebiyatı yüksek lisans mezunuyum. Halen Temel İslam Bilimleri alanında Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.” ifadelerini kullandı.

Yazar Yazıcı, evli ve M. Mustafa, Necip Fazıl ve Y. Burak isimli üç çocuk babası olup, Pazar Aktepe okulu müdürü olarak görev yapıyor. “ÇONA” İkinci şiir kitabıdır. ilk şiir kitabı "Uzakların Çocuğu" adıyla yayımlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2021, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER