“Biz nerde hata yaptık!”


Abdurrahman Akın

Abdurrahman Akın

Okunma 06 Ocak 2017, 13:42

Korktuğumuz ne varsa millet olarak başımıza geldi/gelmeye devam ediyor…
Son yıllarda ülkemizde en çok konuştuğumuz konu terör ve bu teröre sebep olan “vatan hainleridir!”
Vatan hainlerinin hiçbir dönem bu kadar çeşitlilik arz ettiğini görmemiştik!

Terörüyapanlar, terörü teşvik edenler ve teröre arka çıkanlar, gözümüzün önünde aynı ortamlarda arzı endam edebilmekteler!

Milletimizin birliğine kast eden teröristlerle onlara yardım ve yataklık eden “işbirlikçilerin”, devletimize kurdukları tuzaklara karşı daha hassas olmak ve bu ihanete ortak olanların ipliğini pazara çıkarmanın tam zamanıdır!

Geldiğimiz noktada şu tespiti rahatlıkla ama üzülerek ifade edebiliriz.O da şudur; ülkemizi son on beş yılda idare eden siyası iktidarın,”demokratik açılım” adı altında ki çıkışından sonra,teröre fikri ve siyasi destek sağlayanların ekmeğine yağ sürmek suretiyle bu malum vatan hainlerinin pervasızca meydan yerinde at koşturmalarına da zemin hazırlamıştır!

Bu noktaya durup dururken gelmedik elbette…
Ben onlarca yazımda “bugün yaşadıklarımızı” çok önceden görerek uyarı görevimi yapma gayreti içinde oldum bu ülkeyi seven birisi olarak!

Maalesef, “Ey millet uyan” çığlığı, uyuşturulmuş ve şartlandırılmış beyinlere ulaşmamış ve tabiri caizse de bıyık altından gülünmüştür!

Çılgın bir tüketim refakatinde hayat süren siyasetçilerimize ayak uydurma gayreti içinde olan insanımız,bu olup bitenler karşısında tavır alacağı yerde kendilerini akıntıya kaptırmış bir vurdumduymazlığın içinde olmuştur…

Biz bu olumsuz gidişi resmederken “milliyetçi refleks” diyerek küçümseme gafletinde bulunanlar,aslında “şartlanmış-şartlandırılmış” beyinleriyle bir robottan farksız olduklarından bihaberdirler!

Bu azız vatanın evlatlarını,ülkesine bağlayarak değer üretmeyenbuna karşın var olan değerlerle alay edenler,milletin şuuruna fitne sokmak suretiyle sapla samanı birbirine karıştırmada mahir davranmışlardır!

Dağdaki teröristle milletvekili titrine sahip olanların kucaklaşmasına ses çıkarmayan siyasi iktidar ve ona oy verenler “biz nerde hata yaptık” diye artık kendilerini sorgulama noktasına gelmişlerdir!

Hele devletin içine sızmasına müsaade edilen cemaat görünümlü yapının gün gelip de bu milleti arkadan hançerleyip ülkemizi kaosa sürüklemesi iktidar olanların gözünü iyice açmıştır…

Teröre ve onun uzantılarını sahip oldukları gazete ve tv ekranlarında ağırlayan ve insanımızın beynini uyuşturarak bu olup bitenlere karşı direncini berhava eden medya kuruluşları da kendisini sorgulama noktasında siyasi iktidardan geri durmamıştır bu süreçte…

Şartlandırılmış bir toplumda,fitne tohumları ekmek çok kolaydır ve bu fitneden beslenmek isteyenin de işi çok kolaydır!
Bu duruma müsaade etmeyen ruh, toplumun tüm kesimlerinin birliğine hizmet eden akıldır!

Bundan yaklaşık olarak sekiz yıl kadar önce ki bir yazımda şu ifadelere yer vermiştim;
”…Bu fetret devrinin kolay kolay bitmesini de düşünmüyorum doğrusunu isterseniz. Zira, etrafındaki olup bitenlerden ders çıkaracak, teşhis ve tedaviyi uygulayacak olanların bana bugüne kadar hiçbir ümit ışığı verdiklerini söyleyemem doğrusu… Umarım yanılırım ve temenni ederim ki, yangın tüm ülkeye yayılmadan akıl ve feraset üstün gelerek en kısa zamanda “fetret devrinden” çıkabiliriz…”

Maalesef yanılmak isterdim ama gerçek apaçık ortada!
Ülkemiz bugün yangın yerine dönmüştür.Her gün gelen şehit haberleri milletimizi derin üzüntüye sevk etmektedir.
Bu kalleş teröre rağmen sevindirici olan şey patlatılan bombaların birliğimizi daha da pekiştiriyor olmasıdır!

Millet olarak biliyoruz ki, sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemiz terörün kıskacında değil artık...
Büyük şehirlerimizde yaşayan halkımızda büyük bir tedirginlik içindedir...
Sonuç olarak şunu ifade edebilirim;sahip olduğumuz onca değerimiz,uydurulan ve dayatılan“açılım safsatasına” kurban edildiğinden ve “dış politikada” ki basiretsiz tutumumuzdan bu yana, milletin hakiki evlatları ümitsizlik girdabında debelenip durmakta idi ve bu durumu içlerine sindirememekteydı!

Allah, milletimizi birlik ve beraberlikten ayırmasın ve yaşadığımız iç karartıcı bu son olaylar milletimizin uyanmasına vesile olur diye dua ediyorum…

Görüşmek üzere,Allah’a emanet olun…

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa Aydın - 5 yıl önce
Allah, milletimizi birlik ve beraberlikten ayırmasın ve yaşadığımız iç karartıcı bu son olaylar milletimizin uyanmasına vesile olur diye dua ediyorum.. amin amin amin
Avatar
Fatma Çakır - 5 yıl önce
millet daha ne kadar fedekarlık yapacak. devleti idare edenler mlletten geri de . her olumsuzlukta millet gereğini yapıyo şükran duymak lazım millete. birlikten kuvvet doğar sözü bugünler içindir. kaleminin var olsun
Avatar
Murat - 5 yıl önce
Milletin arasına nifak tohumu ekmemek lazım. İnsan hata yapar, devlet hata yapar her kes hata yapar. Birlik günü hata arama günü değil.
Avatar
Yasın Kara - 5 yıl önce
15 yılda yol su elektrik köprü baraj aklımıza gelebilecek ne kadar maddi yatırımlar varsa yapıldı bir tek doğu meselesi ve diş politikada ilerleme olmadı,yeni dönemde başkanlıkla birlikte onlarda yoluna girecek inşAllah.