Ayağa kalkma zamanı!


Abdurrahman Akın

Abdurrahman Akın

Okunma 27 Temmuz 2015, 10:09

Zaman zaman vurguladığım bir gerçek var; “Türk Milleti ve onun devleti güçlü ise, İslam dünyası da o oranda güçlü ve dünya devletleri için de söz sahibi olabilir ancak!”
Aksı durumda ise; bütün Türk Dünyası ile birlikte İslam Dünyası da sömürgeleşmeye muhatap olmaktadır… Bu durumun farkına varan sömürgeci ülkelerin ilk hedefi tarih boyunca daima Türk Devleti ve Türk Milleti olmuştur… 
 
Dün eğer, BM’de ki Ülkelerin büyük çoğunluğu Filistin Bağımsız Devletinin önünü açan kararın altına imzasını atmışsa bunun en önemli gerekçesi karşılarında kararlı bir Türk Devletinin varlığından dolayıdır!
Bugün coğrafyamızın sınırlarında cereyan eden  hadiselere güç dengesi açısından bakacak olursak iddiamın haklılığı kendiliğinden ortaya çıkar! Sağdan soldan toplanan insanların bu coğrafyayı hallaç pamuğu gibi atmasının tek nedeni Türk devletinin zafiyetinden ve yanlış dış politikasındandır!
Tarihi iyi okuyan ve ondan ibret almak isteyenler bu durumu açıkça göreceklerdir.
 
Amerikan devleti ve onun peyki olmayı seven yâda öyle olmayı politikalarının gereği olarak gören Avrupa Devletleri, biliniz ki, Türk Devletinin kararlı tutumu karşısında yeni argümanlar geliştirmekten imtina etmeyeceklerdir! 
Ama bugün geldiğimiz noktada, “açılım” yapanların yanlış politikalarından döneceklerinin emarelerini görmeye ve önümüzde ki günler de bir “temizlik hareketi” yapılacağına şahit olacağımıza bu son sınır ötesi hareketten anlıyoruz! Artık Türk devleti kendisini tehdit eden iç ve dış düşmanlarına karşı gerekli tedbir ve savunma mekanizmasını geliştirmek zorundadır yoksa Anadolu Coğrafyasında ki hükümranlığımız tehlike altında olmaya devam edecektir!
 
Sürekli ifade ettiğim gibi; Türk Devletini yıkmak ve bölücüler eliyle parçalamak isteyenlerin hedefinde yalnız Türk Devleti değil, İslam Dünyası da vardır… 
 
Bugün, medyamız, aydınımız, gazetecimiz, sivil toplum örgütlerimiz “ithal ideolojilerin” bu ülkede pazarlayıcıları konumuna gelmişse, bunu çok iyi irdeleyip ona göre gardımızı almamız gerekmektedir.
Birileri tarafından Milletimize özgürlük fikri adı altında sinsi tuzaklar kurulurken bunun taşeronluğunu maalesef içimiz de yaşayan eli kalem tutanlarımız yapmaktadır…
Bizlerin, yanı Türk Milletinin ve Devletinin bekasına inananlarımızın bu oyunlara ve tertiplere karşı durmamız hepimiz için namus ve vicdanı borçtur! 
 
Düşünebilirsiniz tabii; bu ifadeleri yazmaya neden mecbur kaldım diye!
Ben şahsen, Karadeniz coğrafyasında doğmuş, kişiliğini, milli duruşunu, ideallerini, ”milli ülkülerle”  yoğurmuş bir kişi olarak, bu ülke coğrafyası etrafında oluşturulan “bölücü niyetlere” ve hain tertiplere karşı kayıtsız kalmanın aslımızı inkârla eş değer olduğuna inanırım! 
 
Son zamanlarda öyle şeylere şahit oluyoruz ki, insanının ister istemez bu olup bitenler karşısın da nutku tutuluyor. Günlük siyaset dili maalesef meselelerimizin üzerini örten bir duruma gelmiştir bugün…
Desteklediği partinin, cemaatin, fraksiyonun görüşü dışına çıkıp söz söylemeyen insanlara bir şey anlatabilmek de artık mümkün görülmüyor! Öyle ki, bazen kendi kendime telkinler bile ediyorum; “yazma, konuşma, tartışma!”  diye.
Geçen gün bir dost meclisin de sohbet ederken, birçok insanın kendi akıllarıyla hiçbir şey düşünmediklerini bir kez daha gördüm ve kahroldum! 
Sohbet öyle bir noktaya geldi ki, arkadaşlardan bir tanesi dedi ki, ben kurtuluş savaşının dahi yapıldığına artık inanmamaya başladım! 
Bir diğeri daha da ileri giderek; ben dedi, İstanbul’un itilaf devletleri tarafından işgal edildikten sonra savaşsız bir şekilde geri çekilmelerine anlam veremiyorum, yoksa bu işgal danışıklı dövüş müydü, bu konuda kuşkularım var!
Diğer bir arkadaş ise; Türkiye Cumhuriyetini kuranların, Kürtleri kandırdığını, aslında Kürtlere kendi yaşadıkları bölgelerde bağımsız bir Devlet kurmaları konusunda söz verildiğini ifade etti! 
Bu sözlerden sonra bana düşen şeyin etraflıca ne olup bittiğini bu arkadaşlara bildiğim kadar anlatmaktı…
Ve öyle de yaptım… Ama sizi temin ederim, benim anlattıklarım karşısında susmalarına karşın, anlattıklarıma inanmadıklarını da gördüm!
Bu olup bitenlerin sorumlusu kim ya da kimler diye düşünmek üzerine kafa yormak zorundayız artık…
Düşünü biliyor musunuz?
Bu ülkenin evlatları, Türk Kurtuluş savaşına bile inanmamak noktasına gelmişler!
Ta aileden başlayarak, cemiyetin her kademesinin yeniden durup düşünmesi gerekir artık…
Bahsi geçen o sohbette ifade ettiğim düşüncelerimin ana fikriyle yazımı nihayetlendirmek istiyorum… 
 
Maalesef bugün; bazı hain politikacıların, ne dediğini bilmeyen yazarçizer takımının, İslam’dan bihaber “İslamcıların” ,Milliyetçilikten ziyade ırkçılığa meyleden düşüncenin(ve bunların bugün için basiretsiz ve içi kof ideologlarının),ülkemizi ahır yoluna çeviren yabancı uzmanların(!) ve Tarih şuurundan yoksun, yazboz tahtasına dönen Milli eğitimimizin, hep birlikte el ele vererek ülkemizi felakete sürüklediklerine üzülerek şahit olmaktayız! 
Ve ben haklı olduğuma inandığım halde tartışmanın canımı daha fazla sıkmasına müsaade etmeden bu tip tartışmalardan uzak kalmaya da çabaladığımı ifade etmek istiyorum!
 
Cemil Meriç’in ifadesiyle; “saygıya layık insan kendi kafası ile düşünen ve düşüncesini haykırmadan çekinmeyendir”, oysa bugün meydan yerinde söz söyleyenlerin çoğunluğu başkasının kafasıyla düşünen ve bile bile yanlışı savunan bir konumdadır ve bu durumda bizi üzmektedir!
 
Görüşmek üzere, Allah’a emanet olun…                
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MAHMUT GÖNÜL - 6 yıl önce
söyledi̇kleri̇ne aynen katılıyorum.güzel tespit yapmışsın abi.allah cc birliğimizi dirliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.bizede bir ve diri olmayı nasip etsin
Avatar
Alpaslan Korkmaz - 6 yıl önce
sizin gibi meseleleri analiz eden ve toplumsa umut veren çok az kişi kaldı basında eli kalem tutan.
Avatar
özlem - 6 yıl önce
uzun bir siyasi geçmişe sahip ülkemiz(anadolu coğrafyası) stratejik konumu nedeniyle her zaman tüm dünyanın ama kıskanarak, ama hainlikle baktığı bir vatana sahibiz. ama bütün içte ve dışta mevcut hain planlar bu ülke insanının sağ duyusu ve birlik beraberliği, dürüstlüğü, vatan sevgisi ile başarıya ulamamış ve hiç bir zaman da ulaşamayacaktır. kaleminize sağlık sayın yazar.
Avatar
Mustafa Yılmaz - 6 yıl önce
biat kültürü toplumun hücrelerine işlemiş doğruyu seskendirmek çok zor bizim insanlar tarafından.
Avatar
Ahmet Küçük - 6 yıl önce
Asker polis vatandaş demeden katl ediyor pkk önce devlet ayağa kalmalı, halk zaten bunu bekliyor.