Yeşil yol'da son durum

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, Samsun'dan Artvin'e kadar olan yaylaları birleştirme projesi olan Yeşil Yol Projesi'nin doğaya zarar vermeden yürütüldüğünü ve doğaya zarar vermek gibi bir lüksleri olmadığını söyledi.

Yeşil yol'da son durum
2 BİN 600 KM’LİK CENNET YOLU
Yeşil Yol Projesi'ni 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki cennet yolu olarak tanımlayan Yüce, “Yeşil yol adını verdiğimiz projemiz ile Samsun’dan Batum’a kadar olan tüm yaylalarımızı ve turizm merkezlerini birbirine bağlıyoruz. Bu 2 bin 600 km uzunluğunda bir cennet yolu. Adı yeşil yol. Gerçekten yeşil bir yol ve cennete giden bir yol. Bu yolla birlikte 40 noktada turizm merkezleri oluşturulacak. Yani moteller, oteller, çim kayak tesisleri gibi bulunacakları bölgelerin coğrafi ve doğal özelliklerine göre tesisler oluşturulacak. Samsun’dan hareket eden bir kişi Batum’a gidene kadar Yeşil Yol’dan geçerek Karadeniz’in tüm güzelliklerini görmüş olacak. Bölgemizin güzelliklerini tanıtacağımız gibi bölge insanına da ekonomik gelir sağlayacağına inanıyoruz. Geçtiğimiz bu yol için 40 milyon TL aktarılmıştı. Her il için 5 milyon TL kullanıldı. Bu yıl tekrar 50 milyon TL aktarılacak. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah 2018 yılında bu projeyi tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

 DOĞAYA ZARAR VERME LÜKSÜMÜZ YOK
Yüce, yeşil yol projesi ile ilgili ‘doğaya zarar verildiği” yönündeki eleştirileri saygı ile karşıladıklarını belirterek çalışmalarında doğaya zarar verilmediğinin altını çizdi

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 00:56
YORUM EKLE