VALİSİ DORUK’TAN AİLE ZİYARETİ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, maddi durumu iyi olmayan 3 çocuklu aileyi evinde ziyaret etti.

VALİSİ DORUK’TAN AİLE ZİYARETİ

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, maddi durumu iyi olmayan 3 çocuklu aileyi evinde ziyaret etti.

Vali Doruk beraberindeki Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şentürk Ağırbaş, Aile Çalıma ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk ve Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü İsmail Hakkı Yaşar ile birlikte işsiz olan ve geçim sıkıntısı çeken Evren Sarı’nın merkez Çarşı Mahallesi’ndeki evine ziyaret gerçekleştirdi.

Evren-Sinem Sarı çifti ve ilkokula giden 3 çocuğu ile bir süre sohbet eden Vali Doruk, ailenin sorun ve taleplerini dinledi.

Yaklaşık 2 yıldır işsiz olduğunu ve geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Evren Sarı, Vali Doruk’tan kendisine uygun daimi bir iş talebinde bulundu.

İşsiz olduğu için maddi sıkıntı çektiğini belirten Sarı, “3 çocuğum var. Birisi 5 yaşında, biri ilkokula diğeri ise ortaokula gitmektedir. Kirada oturuyorum. İşsiz kaldım için ailemin geçiminin sağlamakta zorlanıyorum. Devletimiz ve hükümetimiz sosyal yardımlarda bulunuyor. Devletimizin ve valiliğimizin her zaman yanımızda olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Sürekli bir işim olursa kendi ayaklarım üzerinde durarak, ailemin geçimini alın terimle sağlayabilirim. Sayın valimizden bir iş istiyorum. Sayın valimiz bizleri bu zor günümüzde evimizde ziyaret ederek sorunlarımızın çözümü için yardımcı olacağını söyledi. Çok mutlu olduk ve devletimizle bir kez daha onur ve gurur duyduk. Ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere valimiz ve diğer devlet yetkililerine bizlere gösterdiklerini ilgi alakadan dolayın sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Devletin ve hükümetin her zaman maddi durumu iyi olmayan ailelerin yanlarında olduğunu ifade eden Vali Doruk ise, kendisinden iş talebinde bulunan Evren Sarı’ya yardımcı olacağını söyledi.

Ziyaretin sonunda Doruk, sıcak ve samimi bir ortamda yakından ilgilendiği çocuklara kitap ve değişik hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 13:45
YORUM EKLE