Bu haber kez okundu.

RİZE TSO’DA 8. RİZE KARİYER GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Rize TSO ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediğimiz 8. Rize Kariyer Günü Programı Oda Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Hayati Akbaş

RİZE-Rize TSO ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediğimiz 8. Rize Kariyer Günü Programı Oda Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Programa İŞKUR Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya, Odamız Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ali Can Doğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman, Rize SGK İl Müdür Vekili Levent Durmuş, yatırımları ile ilimiz istihdamına katkı sağlayan firma yetkilileri, meslek edindirme kursları kapsamında düzenlenen bilgisayar destekli muhasebe meslek elemanı kursu ve yeni girişimci kursu kursiyerleri katıldı.

Programda İŞKUR Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya bir konuşma gerçekleştirdi, Kaya Şehit Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm emniyet camiasına başsağlığı diledi. Özellikle gençlerin geleceklerini şekillendirecek bir mesleki kariyer hedeflemesi gerektiğini ifade eden Kaya, maalesef büyük bir çoğunluğun kendine ait olmayan bir hayatı yaşama arzusunda olduğunu belirtti. Gelir gider dengesine önem verilmediğini ifade eden Kaya, iş beğenmemezlik sorunun ülke genelinde büyük bir problem haline geldiğini vurguladı. İşveren ve çalışanın karşılıklı sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğini belirten Kaya, gençlerin nitelikli eleman yetiştirme amacıyla düzenlenen kurslara katılarak meslek sahibi olmalarını bu sayede aradıkları şartlarda işleri bulabileceklerini ifade etti.

Rize TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasının başında makamında gerçekleşen saldırı ile Şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm emniyet camiamıza başsağlığı dileyen Karamehmetoğlu şu şekilde devam etti;

“Değerli katılımcılar İŞKUR ile birlikte düzenlemiş olduğumuz Kariyer Günleri Programımıza hoş geldiniz. Ekonomik açıdan üst düzey mücadele verdiğimiz bu dönemde, en çok ihtiyacımız olan şey nitelikli ve teknik altyapısı olan, ne istediğini bilen KOBİ’lerdir. Çünkü ticaret hayatında artık şansa yer kalmamıştır.

Günümüzde bilgiye çok kolay ulaşılabilmektedir. Ancak önemli olan doğru bilgiye ulaştırmak ve daha önemlisi de bilgiyi kullanma becerisi kazandırmaktır. Odamız ile İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde düzenlediğimiz Yeni Girişimcilik Eğitimi kurslarımızdaki temel hedefimiz bu çerçevededir.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası olarak İŞKUR ve KOSGEB işbirliğinde düzenlediğimiz Yeni Girişimcilik Eğitimi kurslarımız ile bizlere düşen de belirttiğimiz hedeflere sahip olan yeni girişimcilere başlangıç düzeyinde dahi olsa bir altyapı kazandırmak ve KOSGEB desteği ile hedefine ulaşmasına vesile olmaktır. İnanıyoruz ki bu şekilde kalıcı KOBİ’ler kurulacak ve ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacaklar.

Bu kapsamda Rize TSO ile İŞKUR arasında imzaladığımız protokol ile 1 Ağustos 2018 ile 11 Ekim 2018 tarihleri arasında Rize Merkez, Ardeşen, Çayeli, Fındıklı, İyidere, Kalkandere ve Pazar ilçelerinde Ağustos ayında 100, Eylül ayında 100, Ekim ayında da 50 olmak üzere toplam 250 kişilik Yeni Girişimci Kursu düzenledik.

Bu kurslara katılım sağlayan ve başarı ile tamamlayan tüm kursiyerleri tebrik ediyor, buradan elde ettikleri kazanımları iş hayatlarında en iyi şekilde kullanmalarını temenni ediyorum. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu programa katılımları ile çalışmalarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ekonomik açıdan zor günler geçirdiğimiz bir dönemde istihdama gerçekleştirdikleri katkılardan dolayı Odamız üyelerine de teşekkür ediyorum.”

Rize İŞKUR İl Müdür Vekili Ali Can Doğan Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diledi. Doğan katılımcıları İŞKUR’un Rize’deki faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen istihdam rakamları hakkında bilgi veren Doğan İşveren ile İşçi arasında uyumun kazandırılması gerektiğini vurguladı. Yeni hizmet binası ile daha verimli çalışacaklarını ifade eden Doğan, istihdama katkı sağlayan işverenlere teşekkür ederek, kursiyerleri tebrik etti.

Yeni Girişimci Eğitimi Programı Kariyer Sunumunu yapan Alev Terzi, işletmesini açma kararından bugüne gerçekleşen süreci katılımcılarla paylaşarak kendisine bu imkânı sağladıkları için Rize TSO tarafından, KOSGEB ve İŞKUR’a teşekkür etti.

Program Plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile devam etti.

Yatırımları ile İl İstihdamına Katkı Sağlayan İşverenlere Teşekkür Belgesi ve Plaket takdimi gerçekleştirildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.