PAZAR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GENÇLİK KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURDU

Kurulan Koordinatörlük “Diyanet İşleri Başkanlığı Gençlik Çalışmaları Yönergesi”, 633 sayılı D.İ.B’lığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 1. ve 7. maddesine ve 26/02/2015 tarihli Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokolüne dayanıyor.

PAZAR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ GENÇLİK KOORDİNATÖRLÜĞÜ KURDU

Bu yönergeye istinaden 26.02.2018’de Hatuniye Camii’nde İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney’in öncülüğünde İlçe Vaizi Akif Köse ve gönüllü İmam Hatipler; Seydi Bayram Seydioğlu, Yusuf Kambur, Yusuf Duman, Cabir Yazıcı, Dursun Tekin, Nehir Çörek, Cemal Taşçı, Zeki Fidan, Adem Türkücü, Hasan Ayrılmış, Veysel Yeşilbağ, Hasan Demirci, Turan Çelik, Aziz Alantepe ve Halil Çelik ile toplantı düzenlendi.

İlçe Müftüsü Düzgüney, “yönergenin içeriğinden bahsedip Pazar gençliğine milli ve manevi değerlerimizi ulaştırmada bulunmaz bir fırsat olduğunu söyledi.” Toplantıda sonunda, Pazar Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğüne Hatuniye Camii Uzman İmam Hatibi Halil Çelik seçildi.

Kurulan Gençlik Koordinatörlüğü ile ilgi Çelik şu bilgileri verdi. “Gençlik Koordinatörlüğümüz ilçe müftümüzün öncülüğünde ve komisyonda gönüllü görev alan hocalarımızla birlikte hedefimiz, Pazar’da ulaşılmadık çocuk/genç bırakmamaktır. Cami merkezli yapacağımız çalışmalarımızda ilk olarak okullardan yapılanmaya başlayacağız. Bu meyanda bütün kamu kuruluşlarıyla, STK’larla, esnafımızla koordineli projeler üreteceğiz. Ümit ediyorum ki Pazar’ımızda toplumun her kesiminin tasvip edeceği güzel hizmetler ortaya koyacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
SALİM
SALİM - 4 yıl Önce

tebri̇kler hocalarim

AHMET
AHMET - 4 yıl Önce

ne güzel şeyler oluyor

KAMİL
KAMİL - 4 yıl Önce

pazara yakişir

Yusuf KAMBUR
Yusuf KAMBUR - 4 yıl Önce

yapılan çalışmaların başarıya ulaşması için toplumun tüm katmanları el ele vermek zorundadır. gayret bizden inayet Allah'tandır.

pazar
pazar - 4 yıl Önce

tebrik ediyorum

dayı
dayı - 4 yıl Önce

demek çalışınca oluyor ekipte maşAllah çok iyi