Kuran Kurslarımızın İâşeleri Bütçeden Karşılanıyor

Yatılı Kur'an kurslarımızın iaşe ve ibateleri artık bütçe tarafından karşılanacak...

Kuran Kurslarımızın İâşeleri Bütçeden Karşılanıyor

Yatılı Kur'an kurslarımızın iaşe ve ibatelerinin karşılanmasına imkân veren bir düzenlemeyle öğrencilerimiz de artık bütçeden faydalanabilecek.

633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 7 nci maddesinin (b) fıkrasının değişik 2. bendi "Bu kurslarda okuyan öğrenciler için yurt ve pansiyonlar açmak ve yönetmek; Kur'an kursu, yurt ve pansiyonların iaşe ve ibate ihtiyaçları ile diğer harcamalarına ilişkin bütçelerini, mali yıl itibarıyla düzenlemek; yurt ve pansiyonların her türlü alım-satım işlemlerini yürütmek." hükmü gereğince Kur'ân kurslarının iaşe giderlerinin bütçeden karşılanması öngörüldüğünden Başkanlığımızın 2014 yılı bütçesine ödenek tahsisi yapıldı.

Bu vesile ile müftülüğümüze bağlı Yatılı Kur'an Kurslarına, öğrenci sayıları da dikkate alınarak ilgili mevzuat hükümleri uyarınca, 60 ton çeşitli kuru gıda yardımı yapıldı. 23-24 Ekim tarihlerinde tırlarla dağıtımı yapılan kuru gıda paketleri, Kur’an kursularına teslim edildi. Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 09:03
YORUM EKLE