FIRINLARA GRAMAJ VE HİJYEN DENETLEMESİ YAPILDI

Hopa Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınlarda gramaj, hijyen ve personel yeterlilik denetimleri yapıldı.

FIRINLARA GRAMAJ VE HİJYEN DENETLEMESİ YAPILDI

Hayati Akbaş

HOPA- Hopa Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınlarda gramaj, hijyen ve personel yeterlilik denetimleri yapıldı.

Hopa Belediyesi Zabıta ekipleri ilçe merkezinde faaliyet gösteren fırınlara; iş yeri hijyeni, ekmek gramajı ve personel yeterlilikleri denetimleri yaptı. Denetimlerde ayrıca iş yeri sahiplerine Covid 19 salgınına karşı uyulması gereken önlemler konusunda da bilgilendirme yapıldı.

Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi; “Denetimlerimizde fırınlarda ekmek üretim yerlerinin hijyen koşullarını sağlayıp sağlamadığına, satışa hazır ekmeklerin gramajlarının belirlenen ölçülere uyup uymadığına ve iş yerinde çalışan personelin hijyen belgelerine sahip olup olmadıklarına baktık. Eksik gördüğümüz noktalar hususunda uyarılarımızı yaptık. Covid 19 salgını nedeniyle vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandıkları fırınlarda uyulması gereken kuralları da hatırlattık. Fırınlarımıza belirli aralıklarla denetim yaparak vatandaşlarımıza temiz ve güvenilir mamuller ortaya çıkmasını amaçlıyoruz.” dedi.

Ekmekçi Fırın denetimlerinin sokağa çıkma yasağının uygulanacağı günlerde de, Zabıta ekipleri ve diğer kurum yetkilileri ile birlikte belirli aralıklarla devam edeceğini açıkladı..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER