Çay Araştırma ve Uygulama merkezi 1 yıl sonra tamam

Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi İnşaatı Mütaehhit Firmaya Teslim Edildi

Çay Araştırma ve Uygulama merkezi 1 yıl sonra tamam
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
26 Mart 2014 Çarşamba 20:18

Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı kapsamında, Rize Ticaret ve Sanayi Odası’nın başvuru sahibi olduğu, Rize Ticaret Borsa’sının ortaklığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Rize Valiliği’nin destekleyici ortaklığı ile 14.01.2011 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren “Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi” Projemizin yer teslimi için, 25 Mart 2014 Salı günü Saat: 10.30’da Odamız Toplantı Salonunda başlangıç toplantısı gerçekleştirildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İPA Dairesi Başkanlığı’ndan Uygulama Birim Şefi Haluk Hangül, Finans Biriminden Emre Yılmaz, Rize Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Yön. Kur. Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Genel Sekreter Gafur Karali ve Ar-ge Proje Geliştirme Memuru Fatma Nur İzmirli, Rize Ticaret Borsası’ndan Yön. Kur. Başkan Mehmet Erdoğan ve Genel Sekreter İsmail Kocaman, Rize OSB Müdürü Hasan Günal, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. İlker Ustabaş, Doç Dr. Servet Karasu, Yrd. Doç. Dr. Doğanay Yılmaz ve Öğrt. Gör. Serap Pektaş, Müşavir Firmadan (Politecnica) Andrea Dal Cerro, Yusuf Turan, Ekin Ekiz ve Bülent Uçan, Müteahhit Firmadan (Tigris) İsmet Ulusoy ve Ali Yavuz ile basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen başlangıç toplantısında iyi niyet dilekleri ve temennilerin ardından Lot 2 İnşaat Kontratı maddeleri Müşavir firma tarafından, Müteahhit firma ve diğer katılımcılara aktarıldı. Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu Proje inşaatının bu tarihten itibaren müteahhit firmaya teslim edildiğini, inşaatın 1 yıl sonra tamamlanacağını ve 2015 yılı Mart ayı sonunda projenin Rizenin ve bölgenin  hizmetine sunulacağı belirtildi.


Proje Yer Teslimi Gerçekleştirildi.
Başlangıç Toplantısının ardından  Çayeli ilçesi Musadağı Köyü Küçükarpik mevkiinde bulunan Proje inşaat arsasında yapılan yer teslimi toplantısı sonunda, Proje İnşaatı Kontratı; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İPA Dairesi Başkanlığı Uygulama Birim Şefi Haluk Hangül, SRER (Yardımın Nihai Yararlanıcısının Yetkili Temsilcisi) ve RTSO Yön. Kur. Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Müşavir Firma (Politecnica) Temsilcisi Andrea Dal Cerro ve Müteahhit Firma (TİGRİS) Temsilcisi Ali Yavuz tarafından imzalanarak, Proje Lot 2 inşaatı Müteahhit firmaya teslim edilmiş oldu.
Ardından toplantı heyeti ile birlikte öğle yemeği yenildi.

Saat: 15.00’da Oda Toplantı Salonunda Operasyonel Koordinasyon Birimi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcileri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Projenin hassasiyetle yönetilmesi gerektiği belirtildi. Operasyonel Koordinasyon Biriminin görev tanımları ve iş akışı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
 


Etiketler; #rize haberi
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.