Bilgilendirme toplantısı yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Mali Destek Programı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bilgilendirme toplantısı yapıldı
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
05 Ocak 2018 Cuma 07:49

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın başkanlığında, Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, DOKA Genel Sekreter Vekili Onur Adıyaman, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, DOKA Artvin Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Berna Kiriş Turna ile kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri katıldı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, burada yaptığı konuşmada,  DOKA ve DOKAP’ın sağladığı fırsatı en iyi şekilde değerlendirilerek kente güzel hizmetler kazandırılabileceğini söyledi.

DOKA Genel Sekreter Vekili Onur Adıyaman ise, programın amacının bölgede yaşanabilir mekânlar ve sürdürülebilir bir çevre oluşturulması vizyonuyla doğal, tarihi ve kültürel dokuya sahip alanların birer çekim merkezi olarak değerlendirilmesi ve bu alanlardan turizm amaçlı yararlanılabilmesinin sağlanması olduğunu söyledi.

DOKA uzmanları Nuray Efendioğlu ile Burhan Yazısı programın hibe miktarları ile proje süreleri hakkında katılımcıları detaylı olarak bilgilendirdi.

Uzman Efendioğlu sunumunda, kamu kurumları ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına yönelik mali destek projesinin toplam 12 milyon olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Asgari 300 bin, azami 1.5 milyon lira hibe desteği sağlanacak. Ajansın faaliyet gösterdiği Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerine kayıtlı olan veya bu bölgelerde faaliyet gösteren kamu kurumları ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları başvurabilirler” diye konuştu.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) “Yeşil Yol” güzergâhındaki kültür-turizm altyapı yatırımlarının desteklenmesi mali destek programı hakkında bilgi veren Efendiioğlu,” Programın amacı, bölgenin kültür ve turizm potansiyelini harekete geçirerek, bölgedeki ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkı sağlamaktır. DOKAP bölgesi illerinin “Yeşil Yol” güzergâhı öncelikli olacak şekilde ve Doğu Karadeniz Turizm Master Planında belirtilen önerilere uygun olarak doğal yapısının ve kaynaklarının korunması, tarihi, doğal ve kültürel potansiyelin harekete geçirilmesi,  sürdürülebilir turizm altyapısının ortaya çıkarılması ve bölgenin turistik cazibe merkezi haline getirilmesine katkıda bulunulmasıdır. Projenin toplam bütçesi 5 milyon 175 bin lira olup asgari 150 bin lira azami ise 862 bin 500 liradır”

Programlarla ilgili olarak detaylı bilgilendirmelerin DOKA ve DOKAP’ın resmi internet sitelerinde yayınladığı belirtilen toplantı,  katılımcıların sorularının yanıtlandırılmasıyla sona erdi.
Artvin Valiliği
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.