TSO, PROJE KAPSAMINDA ROMANYA’YI ZİYARET ETTİ

TSO, PROJE KAPSAMINDA ROMANYA’YI ZİYARET ETTİ

TSO, PROJE KAPSAMINDA ROMANYA’YI ZİYARET ETTİ
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
23 Ocak 2020 Perşembe 13:12

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası, Romanya’nın Arad şehri Tarım Ticaret ve Sanayi Odasıyla ortaklaşa sürdürdüğü AB projesi kapsamında Romanya’yı ziyaret etti.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde yürütülen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” projesi kapsamında, Artvin Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, Yönetim Kurulu ve Meclis üyesi Vural Temel, meclis üyesi Bayram Özcan ve proje koordinatörü Ramazan Tunç proje ortağı olan Romanya’nın Arad şehrini ziyaret etti.

Türk Odaları ve AB ülkelerindeki Odalar arasındaki karşılıklı bilgi ve anlayışı güçlendirerek Avrupa ve Türk iş dünyasının karşılıklı entegrasyonunu teşvik etmek ve Türkiye’nin gelecekte AB’ye katılımının getireceği yeni olanaklar ve fırsatlar hakkında, AB ve Türkiye’de daha güçlü bir farkındalığın oluşmasını sağlamak olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi Aracılığıyla Networking Fırsatlarını Geliştir” adlı projesinin Proje Tanıtım Toplantısı ve Çalıştay programı Artvin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılmıştı. Anket uygulamaya yönelik 100 üye firma ziyaret programı da devam etmektedir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen söz konusu proje Dijital Bilgi Yönetim Sistemi kurarak Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapasitesini arttırmak, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası ve Arad Tarım Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği ve bilgi alışverişi yaratarak ağ oluşturma ve en iyi uygulamaların değişimini sağlamayı hedeflemektedir. Projenin daha iyi uygulanması, şimdiye kadar olan faaliyetlerin ve kalan faaliyetler hakkında görüş alış verişi yapılması için Yönlendirme Komitesi Toplantısı Arad Ticaret Sanayi ve Tarım Odası yönetiminde yapılmaktadır.

Toplantıya Artvin Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, Yönetim Kurulu ve Meclis üyesi Vural Temel, meclis üyesi Bayram Özcan ve proje koordinatörü Ramazan Tunç katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Avrupa birliği kapsamında Artvin’i ve Turizmini tanıtmak kaktı sunmak için Romanya’da bir dizi çalışmalarda bulunduk dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.