HOPA VE ARDEŞEN TSO’LAR KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI

HOPA VE ARDEŞEN TSO’LAR KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI

HOPA VE ARDEŞEN TSO’LAR KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALADI
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
25 Ocak 2020 Cumartesi 14:17

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa yine tarihi bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans salonunda düzenlenen toplantıda Hopa ve Ardeşen TSO Başkanları kardeş oda protokolü imzalayarak işbirliği için önemli bir adım attılar.

Toplantıya Kemalpaşa Kaymakamı ve Sarp Mülki İdare Amiri Mehmet Kemal Akpınar, Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özer Alibeyoğlu, Hopa Belediyesi Başkan yardımcısı Osman Akkaya, Kemalpaşa Belediyesi Başkan yardımcısı Arif Lokumcu, STÖ Başkanları, Hopa ve Ardeşen TSO Yönetim kurulu üyeleri ve oda üyeleri katıldılar.

Toplantı saygı duruşu yapılması ve ardından İstiklal marşının okunması ile başladı. İlk konuşmayı yapan Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek tüm katılımcılara “Hoş geliniz” dedikten sonra şunları söyledi. “Bugün gerçekleştireceğimiz kardeş oda protokolüyle iki ilçenin birlikteliği pekişecek ve eminim ki bu gelişme yen, projeksiyonlara vesile olacaktır. Gelişen Dünya düzeni ve Küresel veriler artık ülkeleri bırakınız şehirlerin birbiriyle yarıştığı bir sürece everilmiştir

Bu süreçten Güç birliği içinde olmamız rekabet gücümüzü üst seviyeye taşıyacaktır. Bu protokol Akreditasyon planlamasına yapacağı tesirin ötesinde gerçekçi, faal ve etkin fırsatlara vesile olacağına dair endişem yoktur.

Hopa ve Ardeşen ticari potansiyelleri ile çokça benzeşen bir yapı arz etmektedir. İnşaat, Turizm, Lojistik, Tarımsal faaliyetler her iki İlçe’nin lokomotif sektörleridir. Bizler Bölgemizin kaynak ve potansiyelinin verimli bir şekilde değerlendirilmesi için daha etkin olmayı hedefledik.

Atacağımız bu adım iki İlçe arasındaki İletişimi güçlendirecek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlayacak, ortak işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetlere imza atma olanağını sunacak. Ticaretin gelişmesinin yanı sıra sosyo-kültürel alanlarda da birlikte hareket ederek bölgemizdeki fırsatların halkımız adına değerlendirme olanağı doğuracaktır.

1947 yılına kadar Fındıklı, 1954 yılına kadar Arhavi yerleşkeleri Hopa merkeze bağlı idi. 06.01.2020 tarihine tanıklık edenler huzurunda kuruluş tarihimizi 1885 olarak değiştirdik.

Ardeşen TSO’nun yeni yönetim Ardeşen için bir şanstır ve bu şans bizim içinde önemli. Burada sadece icare ve Sanayi odaları değil iki İlçe tüm kurumları ile

beraber bir aradayız. Bu enerji ticaretimize, sosyal ve kültürel hayatımıza önemli katkı sağlayacaktır.

Bu tarihe güne şahitlik etmek için buraya kadar gelen kıymetli katılımcılara, Kemalpaşa ve Ardeşen Kaymakamlarımıza, Hopa-Kemalpaşa ve Ardeşen Belediye Başkan yardımcılarına, STÖ başkanlarına ve tüm katılımcılara gönülden teşekkür eder, saygılar sunarım” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu bir konuşma yaparak “Hopa TSO ile kader ve gönül birliği içinde işbirliği yaparak, bilgi birikimlerimiz ile bölgemize kazandıracağımız yatırımlara umarız katkı sağlar.

Kardeşlik bağımızı güçlendirecek, önümüzdeki süreçte ticari-sosyal ilişkileri nasıl geliştirebiliriz, biz bunun üzerinde duracağız. Bu protokol ile projeleri işbirliği ile geliştirecek ve müşterek menfaat ilişkileri için ortak çalışmalar yapacağız.

İki oda olarak güçlerimizi birleştirerek daha güçlü hizmet edeceğiz. Ortak payda olarak gördüğümüz Samsun-Sarp Demiryolu olsun, halen yapımı devam eden Artvin-Rize Havaalanı gibi projeleri birlikte takip edip edeceğiz.

Buraya gelmeden önce TOBB Başkanımız Sayın Rıfat beyle görüşüp konuyla ilgili kendisini bilgilendirdik ve hepinize ayrı ayrı selamları var. Tekrar bu protokol ilki ilçemize de hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Daha sonra Kemalpaşa ve Ardeşen Kaymakamları da birer konuşma yaparak yaşanan gelişmeden memnuniyet duyduklarını ifade ederek katkı sunanlara teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ve Ardeşen TSO başkanı İsmail Kuyumcu birlikte kardeş oda protokolünü imzaladılar. Tören daha sonra çekilen fotoğraflar ardından sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.