FINDIKLI’LI ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK BAŞARISI

KOD’LA RİZE 2.FESTİVALİNDE FINDIKLI’LI ÇOCUKLARIN HAZIRLADIĞI PROJELERLE DERECEYE ALMIŞTIR

FINDIKLI’LI ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK BAŞARISI
Abdullah Uzun
Abdullah Uzun
28 Mayıs 2018 Pazartesi 09:14

Hayati Akbaş

FINDIKLI-RİZE-Kod’ la Rize Projesi kapsamında ilçede yürütülen kodlama eğitimlerinin yanı sıra Fındıklı Kaymakamlığınca açılan kodlama atölyesinde robotik ve yazılım proje yapım çalışmalarını yürüten ortaokulu öğrencileri bu yıl ikincisi düzenlenen Kod’ la Rize Festivalinde yaptığı projeler ile dereceye girmişlerdir.

Ali Metin Kazancı Rize Lisesinde, 11 ilçenin katıldığı ve çocukların yıl boyunca yaptıkları yazılım ve robotik projelerin sergilendiği festivale Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra il protokolü, tüm ilçe kaymakamları ve çok sayıda davetli katılmışlardır.

Kod’ la Rize Projesi 2. Festivaline her ilçeden 3 yazılım ve 3 robotik olmak üzere toplam 6 proje katılmış olup bunlardan seçilen en iyi 24 yazılım ve robotik projeleri jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucundan dereceye giren proje sahibi öğrenci ve öğretmene ödülleri verildi.

Yarışma sonucunda Fındıklı Muammer Çiçekoğlu Ortaokulu Öğrencileri Mustafa Şentürk, Pınar Kurtoğlu ve Danışman Öğretmenleri Halil İbrahim Kara robotik kategorisinde “İnsancıl Fare Kapanı” adlı projeyle ikinci,

Fındıklı Aksu Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Yiğit Gencer Ergüven ve Danışman Öğretmeni Halide Kırcı yazılım kategorisinde Kültürel Miraslarımız Oyunu adlı projesiyle üçüncü oldular.

İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz yarışmada dereceye giren proje sahibi öğrenci ve öğretmenleri Kodla Rize Festivalinde yalnız bırakmayarak kendilerini kutladı. Kaymakam Yılmaz yaptığı açıklamada “İlçemizde kodlama eğitiminin alt yapısını bir yıl içerisinde oluşturarak önemli bir aşama kaydettik, çocuklarımıza bu başarısıyla ilçemizi gururlandırdıkları için ayrı ayrı tebrik ediyorum.” dedi.

İlçeden yarışmaya katılan diğer projeler şu şekildedir.

  1. Kültürel Miraslarımız(Aksu Atatürk Ortaokulu, Danışman Öğretmen Halide Kırcı, Yazılım İl üçüncüsü):Öğrenci Yiğit Gencer Ergüven
  2. Rize Tanıtım Oyunu(Aksu Atatürk Ortaokulu, Danışman Öğretmen Halide Kırcı): Öğrenciler Eyuphan Albayrak, Melahat Işık Eyüboğlu
  3. Sel Haber Veren Sistem(Aksu Atatürk Ortaokulu, Danışman Öğretmen Halide Kırcı): Öğrenciler Arda Özşahin, Tuna Turna
  4. İnsancıl Fare Kapanı(Muammer Çiçekoğlu Ortaokulu, Danışman Öğretmen Halil İbrahim Kara, Robotik Kategorisi İl ikincisi): Öğrenciler Mustafa Şentürk, Pınar Kurtoğlu
  5. İngilizce Alıştırmalar(Muammer Çiçekoğlu Ortaokulu, Danışman Öğretmen Halil İbrahim Kara): Öğrenciler Nehir Öztürk, Betül şimşek
  6. Lego İle Dekorasyon(Muammer Çiçekoğlu Ortaokulu, Danışman Öğretmen Halil İbrahim Kara): Öğrenci Ali Çağan Bayraktar

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.